444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

16 Eylül 2021
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Suluova’da ilçesinde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası nedeni ile tören gerçekleştirildi.

Suluova Şehit Osman Şeker İlkokulu bahçesindeki program Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, Türk büyükleri ile eğitim şehitleri anısına saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İlk Ders başı zilini çalan Kaymakam Abdullah Şen, ilçede görev yapan öğretmen ve öğrencilerin yeni eğitim öğretim yılını tebrik etti.

Hastalıksız, sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Şen; “Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet Payidar olması için eğitimli genç nesiller yetiştirmek zorundayız, eğitimde başarılı çalışmalar yapmak zorundayız” dedi.

Kovid-19’a karşı devlet olarak her türlü imkanın sağlandığını ifade eden Şen, şunları kaydetti:

“Her türlü hijyen ekipmanı okullarımızda mevcut, maske ve koruyucu her türlü ürün şuan okullarda var. Bize düşen çocuklarımızı korumak, kollamak. Aşı, Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyarak Korona ile mücadele edip daha sağlıklı olarak okullarımızda eğitime devam etmek.”

Yüzyüze eğitimin yerini hiç bir şeyin tutmadığının çizen Belediye Başkanımız Fatih Üçok ise; Yüz yüze eğitimin yerini hiçbir şey tutmamaktadır. Hayatımızda birçok değişim ve gelişim oldu, teknolojik gelişmeler yaşandı ama öğretmenin yerini hiçbir şey dolduramadı. Çünkü sadece öğretmek değil aynı zamanda bu işin eğitim boyutu var, karşılıklı bir iletişim var. Öğrencinin öğretmeninden alacağı çok feyz var. Onun için okullarımız bizim için çok kıymetlidir. Okul en kısa tanımı ile yeteneklerin keşf edildiği yerdir. Bu ev ortamında olmamaktadır. Bunu pandemi döneminde fark ettik. Onun için yüz yüze eğitim-öğretim yılımızın herkese hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından dördüncü sınıf öğrencileri birinci sınıf öğrencilerine “hoş geldiniz” çiçeği verdi.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ve yapılan gösterilerin ardından tören sona erdi.

Programa, Kaymakam Abdullah Şen’in yanı sıra, Belediye Başkanımız Fatih Üçok, İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Alagül, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Engin Erkul, kurum müdürleri ve veliler katıldı.