444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

İLÇEMİZDE EKONOMİ ÇALIŞTAY’I YAPILDI

12 Ekim 2017
İLÇEMİZDE EKONOMİ ÇALIŞTAY’I YAPILDI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Belediyemizin de yer aldığı İlçe Kaymakamlığı, Suluova Meslek Yüksekokulu ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı işbirliğinde düzenlenen Suluova’nın Ekonomik Sorunları & Çözüm Önerileri konulu Çalıştay’a katıldı.

Belediyemizin de yer aldığı İlçe Kaymakamlığı, Suluova Meslek Yüksekokulu ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı işbirliğinde Suluova’nın Ekonomik Sorunları & Çözüm Önerileri konulu Çalıştay düzenlendi. Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen Çalıştay’a Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra İlçe Kaymakamımız Vural Karagül, Amasya Rektörü Prof.Dr. Metin Orbay, İlçe Jandarma Komutanı Cenk Alper Göksu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Turgut Aksu, Ziraat Odası Başkanı Adnan Öksüz, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, İlçe Emniyet Müdürü Murat Oflaz, Kurum Müdürleri, Belediye Meclis Üyelerimiz, Stk temsilcileri, müteşebbisler ve çok sayıda Suluova’lı Hemşehrilerimiz katıldı.

Değişim ve dönüşüm sürdürülebilir olmalıdır yani etkileri öncesinde mutlaka hesaplanması gerekir diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Suluova son 5 yılda hakikaten kabuk değiştirir gibi bir değişime başladı. Bu değişimin de ölçülebilir bir düzeyde kontrollü bir şekilde yürütülmesi gerekir. Bu konuda herkese büyük bir sorumluluk düşüyor. Milletvekillerimiz, valimiz, kaymakamımız, belediyemiz, üniversitemiz meslek odalarımız ve kurumlarımız herkesin katkı sağlaması gerekir. Tek başına birisi çıkıp bunu gerçekleştirmesi asla mümkün değildir. Ve yaptığınız çalışmanın da mutlaka bilim dünyasından destek görmesi gerekir. Bu konuda değerli rektörümüz her konuda olduğu gibi bu konuda da desteklerini ifade ediyor. Ben buradan bereketli bir sonuç çıkacağını canı gönülden inanıyorum. Çünkü Suluova’nın bulunduğu coğrafyada hakikaten heyecan verici ekonomik bir potansiyeli var. Birçok ilçeye nasip olmaz bu başlı başına coğrafi konumu ile tek başına önemli bir değer. İşte bunları topladınız zaman hakikaten potansiyeli olan Suluova ortaya çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok konuşmalarının devamında ise; “İşte bölgenin en büyük sanayi kuruluşu şeker fabrikası Suluova’da, Türkiye’nin en büyük Et Entegre tesisi Suluova’da ve özellikle Linyit ve yeraltı kaynakları açısından önemli bir zenginliğiyiz. İlin en büyük su gücü yine çok yakınımızda. Büyük bir Turizm potansiyelimiz var ama harekete geçiremedik. Derinöz gibi yedi Kuğular Kuş Cenneti gibi bunların uluslararası duyurulması tanıtılması gerekiyor. inşaat sektörü Suluova’mızda da son 3 yıldır korkunç bir şekilde ilerliyor. Biz olabildiğince kontrol altında tutmaya çalışıyoruz daha estetik şehir kimliğine yakışır binaların yapılmasını arzu ediyoruz.Suluova’nın çok daha iyisini hak ettiğine inanıyorum. Çünkü genç nüfusu var proje kültürü var ama Suluova’da olmayan eksiklerimiz de var onları da biliyorum. Hem bir Suluovalı olarak hem de Belediye Başkanı olarak Suluova gelecek de çok daha iyi bir yerlerde olacağına inanıyorum. Şimdiden o parlayan Suluova’nın temellerini hazırlayan en küçüğünden en büyüğüne ilim dünyasından siyaset dünyasına Mülki İdare eden askeri idareye kadar hepsine katkılarından dolayı tebrik ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Çalıştay Ticaret, sanayi, tarım ve hayvancılık konularında fikir alışverişi sonrası son buldu.