444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

İÇME SUYU İÇİN 7/24

03 Haziran 2021
İÇME SUYU İÇİN 7/24

Belediyemiz, yaz döneminde su sorunu yaşanmaması ve içme suyu potansiyelimizi daha tasarruflu kullanması için denetimlerine 7/24 aralıksız devam ediyor.

İlçemizin içme suyu ihtiyacını karşılayan debilerde ileri günlerde yaşanacak olası su sorunlarına karşı Suluova Belediyesi Meclis Üyeleri harekete geçti. Meclis gündemine alınan kararlar ile halı ve araç yıkayana 1000 TL, bahçe sulaması yaptığı tespit edilen kişilere ise 2 bin 500 TL cezai işlem uygulanması kararları alındı.Belediye Meclisinde alınan karar kapsamında su kaybının önüne geçmek ve israfı önlemek için sahaya inen ekiplerimiz, kaçak su kullanımı, halı ve araç yıkama ile bahçe sulama yapanlar için ilçemiz genelinde denetim başlattı.

Suluova’nın kuraklık riski en yüksek şehirlerarasında yer aldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Fatih Üçok, “ Konuyu belediyemiz meclis gündemine alarak meclis üyelerimizin de ortak kararı ile halı ve araç yıkama ve bahçe sulaması yapılması ikinci bir duyuruya kadar yasaklanmıştır. Yaz döneminde su sorunu yaşamamak ve içme suyu potansiyelimizi daha tasarruflu kullanmak için bu kararlarımızı aldık. Su varsa, Hayat var. Hemşehrilerimden alınan tedbirlere hassasiyetle uymalarını rica ediyorum” dedi.

Alınan tedbirlerin takibi ise belediyemiz su işleri müdürlüğü ve zabıta ekiplerince yapılacak olup uymayanlar hakkında 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nca cezai işlem uygulanacak.