444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

İBB’DEN BELEDİYEMİZE HİBE ARAÇ

05 Ekim 2017
İBB’DEN BELEDİYEMİZE HİBE ARAÇ

Belediyemiz araç parkını güçlendirmeye devam ediyor. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından Belediyemize Ford marka itfaiye aracı hibe edildi.

7 ton su, 24 metre merdiven uzunluğu ve 500 litre kimyasal köpük kapasiteli hibe edilen bu araç ile araç ile belediyemiz olası bir yangın ve kaza anında daha kolay ve hızlı müdahale edebilecek.

Ankara ziyaretlerinde sırasında itfaiye müdürlüğü için hibe araç talep ettiklerini, Amasya Milletvekillerinin İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile irtibata geçtiklerini ve neticesinde büyükşehir belediyesinin bu itfaiye aracını hediye ettiğini ifade eden Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, “ Belediyemiz için daha önce Belediyeler Birliğimizden de hibe itfaiye aracı almıştık, bu aracımız ile birlikte itfaiyemizde ki araç parkımızı daha da güçlendirmiş olduk. “ ifadelerini kullandı.

Başkanımız açıklamalarının devamında ise, “ İtfaiye 24 saat hizmet veren bir birimimizdir. Kazalarda, felaketlerde ve yangınlarda ilk müdahale ekibi itfaiye ekibimizdir. Göreve geldiğimiz günden bugüne personelinden aracına ve kullanılan bütün materyallerine kadar birimimizi güçlendirme çabası içinde olduk. Bu aracımız ile birlikte itfaiyemiz daha güçlü hale geldi. İtfaiye ekiplerimiz 24 saat esaslı 22 personel 3 vardiya 5 araç ve 1 su tankı (25 tonluk arazöz) olmak üzere hemşehrilerimize hizmet vermektedir. Aracımızın Belediyemize kazandırılmasında başta Milletvekillerimiz Sayın M. Naci Bostancı Bey’e, Sayın Haluk İpek Bey’e ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Aracımız Suluova’mıza hayırlı olsun.” Dedi.