444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

HİZMETLERİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

14 Haziran 2022
HİZMETLERİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Belediyemiz, İl Sağlık ve İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile protokol imzaladı.

Belediyemiz, Amasya İl Sağlık Müdürlüğü ve Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile protokol imzaladı. Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Millet Kıraathanesi & Bilgi Evi için İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilal Eken ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu için ise İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç ile protokol imzaladı.

Protokol imzalarının ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Amasya’nın ilk Millet Bahçesinde çalışmaların devam ettiğini içerisinde bulunan Millet Kıraathanesi & Bilgi Evi için Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladıklarını, açılış için gün saydıklarını kaydetti.

Açıklamalarının devamında ise Belediye olarak ilçenin maarif mahallesi mevkiinde 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet binasının yapımını tamamladıklarını belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok,” İlçemizdeki sağlık hizmetlerinin ulaşılabilir ve daha hızlı olması için Belediye olarak yapını üstlendiğimiz 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu hizmet binasının yapımını tamamlayarak bugün Amasya İl Sağlık Müdürlüğümüze devrettik. Yaklaşık olarak 700 bin tl maliyetli hizmet binasında 100’er m2 iki adet personel dinlenme odası, WC, enerji odası, mutfak ve depo bulunuyor. İlçemize hayırlı olsun. dedi.