444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

HES KODU DENETİMLERİ YAPILDI

04 Aralık 2020
HES KODU DENETİMLERİ YAPILDI

Koronavirüs salgınını kontrol altına almaya yönelik alınan kararlar çerçevesinde pazar yerine gelen hemşehrilerimize ve tüm esnaflarımıza zabıta ekiplerimizce HES kodu denetimleri gerçekleştiriliyor.

Belediyemiz, “pazaryerleri girişlerinde HES kodu uygulaması zorunluluğu” kararı sonrası harekete geçti. #Koronavirüs salgınını kontrol altına almaya yönelik alınan kararlar çerçevesinde pazar yerine gelen hemşehrilerimize ve tüm esnaflarımıza HES kodu uygulaması yapılıyor. Hemşehrilerimizin ateşleri ölçülerek gruplar halinde pazara alınırken Belediyemiz zabıta personelleri maske ve mesafe kurallarına uymaları konusunda uyardı.

Peki HES Kodu nasıl alınır?

HES kodu, “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması üzerinden, “HES kodu işlemleri” bölümüne girilerek alınabiliyor. Ardından “HES kodu oluştur” butonuna tıklanarak ve kod kullanım süresi seçilerek kod oluşturuluyor. Uygulamada kod üretimi, üretilen kodun süre ile kısıtlanması, paylaşılması, silinmesi gibi tüm yönetim, vatandaşların kendi kontrolünde. Vatandaşlar, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden dilediği sayıda kod üretebiliyor.

SMS yöntemi ile HES kodu nasıl alınır?

HES kodu ayrıca kısa mesaj ile de alınabiliyor. Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

“Hayat Eve Sığar” uygulaması, Play Store ve App Store üzerinden cep telefonlarına ücretsiz indiriliyor.