444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

HEMŞEHRİLERİMİZİN SAĞLIĞI BİZLERİN TEMEL GÖREVİ

05 Temmuz 2017
HEMŞEHRİLERİMİZİN SAĞLIĞI BİZLERİN TEMEL GÖREVİ

Suluova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, Belediye Başkan Yardımcımız İzzet Balcı eşliğinde ilçemizde faaliyet gösteren fırınları denetledi.

Gerçekleştirilen denetimler sonrasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, Hemşehrilerimizin üretilen unlu mamullere sağlıklı şekilde ulaşarak tüketmesini sağlamak amacıyla ilçe genelindeki denetimlerin devam ettiğini söyledi.

İlçe genelinde hizmet veren 19 simit ve ekmek fırınının düzenli olarak kontrol ve denetimlerinin devam ettiğini ifade eden Başkanımız Fatih ÜÇOK, “İşletmelerin çalışma esasları, sağlık koşullarına uygunlukları, hijyenik şartların yeterliliği, mamul gramaj ve nitelik yeterliliği gibi kriterler üzerinden denetimlerimiz zabıta ekiplerimizce yapılıyor. Yine ekiplerimiz eksik görülen konularda bilgilendirme ve uyarılarda bulunuyorlar. Genel anlamda işletmelerimiz yeterli ve sağlıklı koşullarda üretim yapmaktadır. Temiz ve hijyen kurallarına uygun ortamda üretilen ekmeği tüketmek hemşehrilerimizin hakkıdır. Belediye olarak bunu sağlamak için gereken önlemleri alıyoruz” diye konuştu.

Denetim sırasında Belediye Başkan Yardımcımız İzzet Balcı ve Zabıta ekiplerimiz işletme sahipleri ile çalışanlarına Belediyemizce yaptırılan işçi önlüğü ve kep hediye ettiler.