444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

HAYVAN REHABİLİTASYON MERKEZİ HİZMETTE

HAYVAN REHABİLİTASYON MERKEZİ HİZMETTE

Sokak hayvanlarının daha rahat ve güvenli bir ortamda yaşamalarını temin etmek ve Hemşehrilerimize zarar vermelerini önlemek amacıyla Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan bölgenin en büyük ve en modern Hayvan Rehabilitasyon Merkezi hizmete girdi.

Sokak hayvanlarının daha rahat ve güvenli bir ortamda yaşamalarını temin etmek ve Hemşehrilerimize zarar vermelerini önlemek amacıyla Belediyemiz tarafından Kerimoğlu Köyü Mevkii’nde yaklaşık 5 bin metrekare alana kurulan bölgenin en büyük ve en modern Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi hizmete girdi.

Her canlının en iyi koşullarda yaşamaya hakkı olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Fatih Üçok, “bu düşünceden hareketle yapmayı planladığımız Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimiz açılmış olup hizmet vermeye başlamıştır. Burası sahipsiz köpeklerimizin rehabilite edilip alındıkları doğal yaşam ortamlarına geri bırakılacağı ya da sahiplendirileceği bir merkezdir” dedi.

İlçedeki sokak hayvanlarına sahip çıkarak sağlıklı ve güvenle yaşamalarını temin etmek ve de insanlara zarar vermelerini önlemeyi amaçladıklarını ifade eden Fatih Üçok; “Rehabilitasyon Merkezimizde hayvanların tek tek ve toplu olarak kalabileceği kulübelerden oluşan 20 köpek ve 1 kedi bölümü mevcut olmak üzere toplamda 400 kadar sokak hayvanına hizmet verecek kapasitededir. Yaralı ve bakıma muhtaç sağlıksız şekilde sokaklarda dolaşan köpek ve kedi gibi hayvanlar görevli personellerimizce alınarak Hayvan Rehabilitasyon Merkezimize getirilerek burada gerekli sağlık kontrol ve tedavileri ile bakımları yapılıp kısırlaştırıldıktan sonra barınaklara yerleştirilerek belli bir süre gözetimde tutuluyorlar. İyileşip sağlıklarına kavuştuklarında ise kanunen doğal yaşam alanlarına geri bırakılıyorlar ya da sahiplendiriliyorlar. Barınağımızdaki konuklarımızın beslenmesi ise tamamen kuru mama ile sağlanmaktadır” diye konuştu.

Kamera sistemi ile 24 saat kontrol altında tutulan Rehabilitasyon Merkezinde veteriner dahil 4 personelin görev yaptığını belirten Fatih Üçok, rehabilite edilen sokak hayvanlarının arzu eden hayvan severler tarafından sahiplenebileceğini belirterek, artık ilçe genelinde saldırgan, hastalıklı ve yaralı şekilde zararlı sokak hayvanının olmayacağını söyledi.