444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

25 Mayıs 2017
HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Halk Eğitim Merkezinin 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Mesleki ve Teknik Kursları kapsamında düzenlemiş olduğu yıl sonu sergisini gezdi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Halk Eğitim Merkezinde kurs gören bayan kursiyere ait olan el emeği göz nuru ile yaptıkları “Giyim-Kadın Giysileri Dikimi, El Nakışları, Dekoratif Ahşap Boyama, Takı Tasarım ve Çeyiz Hazırlama Sanatlarının sergilendiği yılsonu sergisini gezdi.

Sergi gezisini tamamladıktan sonra açıklamalara bulunan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından açılan kurslarda her yaştan bireylerin olduğunu gördük. Eğitim, örgün eğitimin yanı sıra hayatın her aşamasında öğrenmenin adıdır. Örgün eğitimin dışında kalan insanlarımızda bu kurslarımızda yeni el kabiliyetleri öğrenmiş bulunmaktalar. Açılan kurslarda kursiyerler yaptıkları el emeği, göz nuru işlemeler ve diğer ürünlerle hem ilçemizin sembolü olan simgeleri resmederek ilçe tanıtımına katkıda bulundular. Hem de yaptıkları ürünlerle aile ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Halk eğitim merkezi müdürlüğümüz bu sene gerçekten çok güzel bir iş çıkarmış. Başta halk eğitim merkezi müdürümüz Kutluay Güven ve ekibine, Usta öğreticilerimize ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.