444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

GENÇDES SULUOVA’DA

25 Temmuz 2017
GENÇDES SULUOVA’DA

Belediyemizin katkılarıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen GENÇDES 2017 Gençlik Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

GENÇDES 2017 Gençlik Festivali Belediyemizin Katkılarıyla birbirinden güzel geleneksel gösterileri ve eğlenceli yarışmaları 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Meydanımızda hemşehrilerimiz ile buluşturdu. Orta Oyunu, Hacivat ile Karagöz, Kukla Gösterisi, Yarışma ve Eğlencelerin yer aldığı Gençlik Festivali özellikle gençlerimiz tarafından yoğun ilgi gördü.

Hemşehrilerinin coşku ve neşesini paylaşan Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, yapımı hızla devam eden 15 Temmuz Demokrasi meydanının hizmete açılması ile birlikte bu gibi organizasyonları daha çok halkla buluşturacaklarını, ilçenin kültür ve sosyal yaşantısını hareketlendirerek ve canlandıracaklarını söyledi.

Program sonrasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, “ Bizim kültürümüzde yer edinmiş, bize özgü eğlence biçimleri var. Hacivat ile Karagöz, orta oyunu gibi bizim değer yargılarımızla özdeşleşen bu oyunların gelecek nesillere aktarılması için çeşitli etkinlikleri sürekli olarak düzenliyoruz, destekliyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen bizim de Suluova Belediyesi olarak desteklediğimiz gençlik festivali programına katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim.Çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik bu gibi eğlence tarzında tiyatro gösterileri zaman zaman düzenleyeceğiz” dedi.

Büyük bir ilgi ve katılımın yaşandığı Gençlik Festivalini çocukları ile birlikte keyifle ve neşe içerisinde izleyen binlerce Suluovalı vatandaşların yanı sıra Kaymakam Dr. Vural karagül’ün eşi ile Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un eşi de çocukları ile birlikte keyifle izledi.