444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

GENÇ YETENEKLER BİR EYLÜL’DE

16 Mayıs 2017
GENÇ YETENEKLER BİR EYLÜL’DE

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan yılsonu resim sergisi ve müzik dinletisi etkinliğinin açılışına katıldı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan yılsonu resim sergisi ve müzik dinletisi etkinliğinin açılışına katıldı. Bir Eylül Parkında hazırlanan etkinliğe Belediye Başkanımız Fatih Üçok, İlçe kaymakamımız Dr. Vural Karagül, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Sergi açılışının yapılmasının ardından Başkanımız Fatih Üçok ve Protokol üyeleri öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden farklı çalışmaları inceledi. Sergide Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi öğrencileri tarafından yapılan müzik dinletisi büyük beğeni topladı.

Böyle bir yeteneklerin keşfedilmesi ve değerlendirilmesi önemli bir husus diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “ Zaten eğitimde çocuklarda var olan yeteneklerin keşfedilmesi ve bu yeteneklerin kullanılmasıdır. İşte burada bir resim sergisi resim öğretmenimiz nezaretinde çocuklarımız duygu ve düşüncelerini tabloya yansıttılar. Yine diğer tarafta da sevilen şarkıları müzik aletleriyle seslendirdiler. Bu aslında bizim folklorümüze ait zenginliklerdir. Önemli olan eğitim kurumlarında zenginlikleri bir araya getirip sunabilmektir. Böylesine güzel bir ortamda yetenekli çocukların müzik ve resimle buluşturulması alkış istiyor.  Hem okul yöneticilerimize hem de bu işle ilgilenen öğretmenlerimize ve bizzat görev alan öğrencilerimizi cani gönülden teşekkür ediyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” Dedi.

Açılış ikramların ardından sona erdi.