444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

“GAZİLİK NESİLLER BOYU TAŞINACAK ONURDUR”

19 Eylül 2017
“GAZİLİK NESİLLER BOYU TAŞINACAK ONURDUR”

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilişinin yıldönümü olan ve her yıl Gaziler Günü olarak kutlanan ‘19 Eylül Gaziler Günü’ münasebetiyle Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene katıldı.

Vatanımızın birliğini korumak, dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek için canlarını ortaya koyan Kahraman Gazilerimiz için Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi. Düzenlenen törene Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra İlçe Kaymakam Dr. Vural Karagül, Garnizon Komutanı Cenk Alper Göksu, Gazilerimiz, İlçe Protokolümüz, Şehit ve Gazi Yakınları ile birlikte hemşehrilerimiz katıldı.

Hükümet Konağı yanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören; İlçe Kaymakamımız Dr. Vural Karagül ve Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un Atatürk anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerle son buldu.

Tören sonununda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, ” Gazilik nesiller boyu taşınacak onurdur.“Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’yi imar ediyoruz.Bizim insanımız dün olduğu gibi bugün de vatanını canı pahasına savunmayı görev bilmiştir. Nitekim 15 Temmuz günü tankın namlusuna kendisini hedef belirlemiş ve gözünü kırpmadan vatanını savunmuştur. Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”şeklinde konuştu.