444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

GALERİCİ ESNAFINDAN İHALEYE YOĞUN İLGİ

GALERİCİ ESNAFINDAN İHALEYE YOĞUN İLGİ

Galericiler Sitesinde bulunan 19 adet asma katlı iş yerinin kiralama ihalesi Belediyemiz toplantı salonunda galerici esnaflarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Mülkiyeti Belediye Başkanlığımıza ait İlçenin Magosa Mahallesi 2090 ada 1 nolu parsel üzerinde Oto Galericiler Sitesinde bulunan 20 adet asma katlı iş yerinin kiralama ihalesi Belediyemiz toplantı salonunda galerici esnaflarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Yapımı tamamlanarak 2018 yılı içerisinde açılışı gerçekleştirilen Galericiler Sitesi’nin, galerici esnafını tek çatı altında toplayacak bir proje olduğu belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok,  Her esnafa 100 metrekare açık alan olmak üzere toplam 5.500 metrekarelik alan üzerine Galericiler Sitesini inşa ettik. Galerici esnaflarımızın taşınması ile birlikte hem sektörel bazda, hem de şehirleşme anlamında önemli kazanımlar sağlamış olacağız. Bununla beraber şehir merkezinde faaliyet gösteren galerici esnafımız daha rahat ve konforlu bir alanda hizmet sunacak. Galerici esnafının tek merkezde toplanmasıyla büyük ölçüde kaldırım ihlalleri önlenecek, park sorunu çözülecek ve şehir içi trafik yoğunluğunun rahatlamasına da katkı sağlanmış olacaktır.  İlçemize ve esnaflarımıza hayırlı olsun. Esnafımıza bereketli bol kazançlar diliyorum.” dedi.