444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

FERHAT OLDUK, DAĞLARI DELDİK

FERHAT OLDUK, DAĞLARI DELDİK
İller Bankası’nın 22 milyon 559 bin 325 TL’lik finansmanı ile Havza Eymir İçme Suyu İsale Hattı’nın yenilenmesi için çalışmalar başladı.
 
Artan kuraklık ile birlikte Suluova’nın en önemli problemlerinden biri olan içme suyu sorununa kalıcı çözüm oluşturmak noktasında çalışmalarını titizlikle sürdüklerini belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Köseoğlu Köyü ve çevresindeki içme suyumuzu kaynaktan şehrimize ulaştırmak üzere ihalesini yaparak çalışmalara başlamıştık. Şuan 25 kilometrelik hattın en zor yerindeyiz. Dağlık ve dik yamaç üzerinde Ferhat gibi sert kayayı kırarak su hattına yol açıyoruz. Adeta doğa ile mücadele ediyoruz. Cenabı Hak çalışanlara güç kuvvet versin, kaza bela vermesin inşallah.” dedi.
 
Çalışmaları yürütürken Suluova’nın bugünkü ihtiyaçları doğrultusunda atılması gereken adımları attıklarını ve gelecek yılların ihtiyacını göz önünde bulundurduklarını sözlerine ekleyen Başkanımız Fatih Üçok, ” Suluova’mız daha sağlıklı suya kavuşsun diye İller Bankası finansmanı ile Havza Eymir İçme Suyu İsale Hattı yenilenmesi işi için ihale aşamasını geçtiğimiz günlerde tamamlamıştık. Yüklenici firma çalışmalarına başladı. 550 günde teslim edilecek olan ihalemizin toplam bedeli 22 milyon 559 bin 325 TL’dir. Rabbim çalışmalarımızı muvaffak eylesin.” ifadelerini kullandı.