444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ERKEKLİĞE İLK ADIMLAR ATILDI

04 Eylül 2018
ERKEKLİĞE İLK ADIMLAR ATILDI

İlçemizin kuruluş yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz geleneksel 1 Eylül Şenliklerimiz kapsamında Belediyemizce düzenlediğimiz sünnet şöleninde 71 çocuğumuz erkekliğe ilk adımını attı.

İlçemizin kuruluş yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz geleneksel 1 Eylül Şenliklerimiz kapsamında Belediyemizce düzenlediğimiz sünnet şöleninde 71 çocuğumuz erkekliğe ilk adımını attı. Düzenlediğimiz sünnet şölenine Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra, İlçe Kaymakamımız Vural Karagül, Ak Parti İlçe Başkanı Muhammed Biçer, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Murat Karavin, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Gülay Yetkin, İdari ve Mali İşler Müdürü Sinan Yağlıoğlu,Belediye Başkan Yardımcılarımız İzzet Balcı, Adem Cılız ve Mahmut Aslan, Meclis Üyelerimiz, İlçe Protokolümüz ve çok sayıda Hemşehrilerimiz katıldı.

Şölen alanında çocuklar ve aileleri tarafından coşkuyla karşılanan Belediye Başkanımız Fatih Üçok açılış konuşmasında; ‘1 Eylül Suluova’mız için manidar bir gün manidar bir tarih. Malumunuz Suluova’mız 1 Eylül 1957 yılında ilçe hüviyetini kazanmış ve bugün de 61 yılı coşkuyla Onur’la sevinçle kutluyoruz. İnşallah nice 61 yıllarda şehrimiz başarılarla kendinden söz ettirir. Göreve geldiğimiz 5 yıldır toplu sünnet şöleni yapıyor ve çocuklarımızın erkekliğe ilk adımlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. Onların Şölen havasında coşkulu bir şekilde sünnet merasimlerini tertip ediyoruz. İnşallah bu gelenek uzunca yıllar devam eder hep birlikte bu kültürü yaşatırız. Belediye ailesi olarak böylesine önemli bir kültür hizmetini yapıyor olmaktan memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Dedi.

1 eylül tarihinde belediyemizin önünde 6 tane projemizin dev eserimizin açılışını gerçekleştirdik diyerek sözlerine devam eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok; ‘Yatırım değeri 18.3 milyon TL olan projelerimiz Suluova gibi bir ilçenin çapının üzerinde olan yatırım hizmetleri idi. Belediye Hizmet Binası, Kültür Merkezi, Otogar, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Galericiler Sitesi ve Yedikır Sosyal Tesisimiz Suluova’mıza hayırlı uğurlu olsun. İnşallah bu hizmetler bununla da sınırlı kalmayacak ve 3 ay içerisinde inşallah 9 milyonluk yatırımımızı da yine Suluova da sizlerle açılışını yapacağız. Biliyorsunuz Şehir Meydanı kurdale kesmeyi bekliyor. Hızlı bir şekilde orada çalışmalarımız devam ediyor. 16000 metrekarelik Meydanımız inşallah 3 ay içerisinde Suluova’ mızın hizmetine sunacağız. Onunla birlikte 25000 metrekarelik Belediye Makine İkmal Kampüsümüz hizmete girecek ve fabrika içerisinde 20000 metrekarelik Yeşil alan parkın açılışını yapacağız. Şehrin merkezinde 16 bin metrekare Meydan, 20 bin metrekare yeşil alandan bahsediyoruz. Dev ağaçların ve çamların olduğu fabrikadan kazandığımız o alanı da hizmete koymuş olacağız. Bunlarla birlikte Cevizdibi Mahallemizde 15 Temmuz şehitlerimiz anısına yaptığımız Suluova’mızın 3. büyük parkını da hizmete açacağız. Hızlı bir şekilde de orada çalışmalarımız devam ediyor. Hiç şüphesiz bu hizmetlerin en güzeline Suluova’mız hak ediyor. Sizlerden aldığımız destek ve dua ile Suluova’mızdaki bu ihtiyaç duyulan alanları birer birer yerine getirdik, hizmete açtık ve açmaya da devam edeceğiz.’ İfadelerini kullandı.

Bugün çocuklarımız ve onları yetiştiren anne ve babalar için önemli bir gün oluğuna değinen Belediye Başkanımız Fatih Üçok;‘ Bir anne ve baba için çocuklarının sünnet olduğunu askere uğurladığını ve düğününü yaptığını görmek hakikaten mühim. Mühim olan ilk basamağı bugün çocuklarımızın o heyecanını aileleriyle birlikte kutluyor, mutluluklarına ortak oluyoruz. Allah onlara uzun ömür, sağlık ve sıhhat versin.Ben sünnet olan çocuklarımızın hem ailelerini hem çocuklarımızı tebrik ederken aslında onların sağlıklı bir şekilde sünnetlerini gerçekleştiren hastane personelimize ve sağlık camiamıza bizim bu kültür faaliyetimizi vermiş oldukları destekten dolayı canı gönülden teşekkür ve tebrik ediyorum. Yapmış olduğumuz hizmetler ile bizleri yalnız bırakmayan her açılışımızda yanımızda olan bedenen ve dua nen destek olan hemşehrilerimize ilçe Protokolümüze teşekkür ediyorum. Sünnet şölenimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

İlçe Kaymakamımız Vural Karagül yapmış olduğu konuşmada Sünnet Şölenine ev sahipliği yapan Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a ve personeline teşekkür ederek, sünnet olan 71 çocuğumuzu ve ailesini tebrik etti.

Sünnet Şölenimiz; Belediye Başkanımız Fatih Üçok, İlçe Kaymakamımız Vural Karagül ve İlçe Protokolümüzün sünnet olan çocuklara hediye taktimi ve İlçe Prokolümüzle birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle devam ederken, program çocukların gezdirilmesi, yemek ikramı ve eğlenceler eşliğinde son buldu.