444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ENGELSİZ SERVİS ARACI HİZMETTE

03 Ocak 2022
ENGELSİZ SERVİS ARACI HİZMETTE

Belediyemiz fiziksel engellerinden dolayı ulaşımda güçlük çeken öğrenciler için “Engelsiz Servis Aracı” nı devreye sokarak hizmet vermeye başladı.

Suluova Belediyesi bünyesinde hizmet veren engelsiz hizmet aracı ile fiziksel engelli bulunan öğrencilerimiz 1’i rehber olmak üzere 2 personel eşliğinde evlerinden alınıp okullarına gidebilme imkânı buluyor. 

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, engelsiz hizmet aracı tüm engelleri kaldıklarını belirterek, ” Göreve geldiğimiz günden itibaren engelsiz bir Suluova hayalimiz için çalıştık. Engelsiz yaşam parkı, yeni dernek binası tahsisi derken yine engelli bireylerimize sözümüz olan engelsiz hizmet aracını okullarına ulaşımda güçlük çeken kıymetli öğrencilerimizin hizmetine sunduk.” dedi.

Hizmetin 13 Aralık tarihi ile başladığını sözlerine ekleyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok açıklamalarında;

“3 Aralık Dünya Engelliler Gününde bir araya geldiğimiz dezavantajlı bireylerimizin ailelerine bu konu yardımcı olacağımızın sözünü vermiştik. Personelimiz bu konudaki çalışmalarını tamamladı ve öğrencilerimizin eğitim ve öğretine katkıda bulunmak amacıyla yine öğrencilerimizin kullanımına uygun hale getirerek ücretsiz engelsiz servis aracımız ile hizmet vermeye başladık. İlçemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRARAK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ

Engelli vatandaşların toplumsal hayata tam katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi için Suluova Belediyesinin çok ciddi gayret ve çabalarının olduğunu belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Suluova Belediyesi olarak bu tür sosyal belediyecilik çalışmalarını, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da hizmet kalitesini arttırarak sürdüreceğiz” diye konuştu.