444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ENGELLİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

11 Mayıs 2017
ENGELLİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Hacı Muammer Koca Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen programa katıldı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Belediye Başkanımız Fatih Üçok Hacı Muammer Koca Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen programa katıldı. Huzurevi sakinleri ve engelli hemşehrilerimizle tek tek yakından ilgilenerek taleplerini dinleyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a, İlçe Protokolümüz ve daire amirleri eşlik etti.

10-16 Mayıs Engelliler Haftasının sağlık ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “ Yılın bir gününde değil, her gününde sizlerle beraber olmak istiyoruz. Göreve başladığımızda engelli kaldırımları ve özellikle engelli rampaları yoktu. Bunlar Suluova’mıza ve engelli hemşehrilerimize kazandırdığımız önemli hizmetlerden bir kaçı. Yine engelli kardeşlerimizin rahatça kullanabileceği park ve akabinde de onların dernek olarak başlarını sokabileceği bir hizmet binasını inşallah kısa sürede kazandırmayı düşünüyoruz. Hepimiz birer engelli adayıyız. Cenab-ı Allah sağlık ve sıhhati kim isterse ona veriyor. Ama mühim olan var olana şükredebilmek, anı yaşarken mutlu olabilmek. Engelli kardeşlerimizden bizim en büyük beklentimiz evlerine kapanık bir şekilde yaşamalarına gönlümüz razı değil. Cemiyet hayatı içerisinde olmalarını istiyoruz. Sosyal hayatta bizlerle beraber bir arada olmalarını arzu ediyoruz. Yine bir ay önce engelli hemşehrilerimizle beraber bir eylül parkında beraberdik, şimdi yine burda beraberiz, yarın ise yine başka bir programda yine beraber olacağız. Sizler ne kadar sosyal hayatın içerisinde olursanız o kadar çok mutlu olma ihtimaliniz yükseliyor. Suluova Belediyesi olarak engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız, 24 saat hizmetinizdeyiz. Dernek başkanımız sizlerle olan talepleri zaman zaman bizlere iletiyor. Engelli kardeşlerimizin binası yapılıncaya kadar masrafı Belediyemizden karşılanmak üzere geçici bir binayı hizmetinize sunduk. Gönlümüzden kısa süre içerisinde de bir araç temin etmek inşallah onu da kısa sürede gerçekleştirmeyi ümit ediyorum. Bu vesile ile Hafta münasebetiyle düzenlenen yemekli programda sizlerle olmaktan son derece mutlu oldum. Organizasyonda emeği geçen başta Huzurevi müdürümüze, personeline ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” Dedi.

Program ikramların ardından sona erdi.