444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

EN İYİ MİRAS ‘EĞİTİM’

19 Eylül 2019
EN İYİ MİRAS ‘EĞİTİM’

Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı açılışı ve İlköğretim Haftası münasebetiyle Şehit Aydın Korkmaz İlkokulunda düzenlenen törene katıldı.

Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı açılışı ve İlköğretim Haftası münasebetiyle Şehit Aydın Korkmaz İlkokulunda düzenlenen törene katıldı.Düzenlenen programa; Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra İlçe Kaymakamımız Erdoğan Kanyılmaz, İlçe Protokolü, Öğretmenler ve çok sayıda hemşehrimiz katıldı.

Bugün tüm yurtta olduğu gibi ilçelerimizde, beldelerimizde bir hareketlilik başladı. Her sokakta çocuklarımızın sesini duymak hepimize ayrı bir keyif veriyor diyerek sözlerine başlayan belediye başkanımız Fatih Üçok; “Hükümetimizin de hedeflediği 2023 2053 ve 2071 vizyonuna hep birlikte ulaşmak için hepimizin üstüne ciddi sorumluluklar düştüğünü inanıyorum. Eğitim meselesinin sadece okullara bırakmaktan öte anne-babalara, yerel yöneticilere ve meslek kuruluşlarına ciddi manada sorumluluklar düştüğünü buradan belirtmek istiyorum.” Dedi.

Her çocuk keşfedilmeye hazır bir yıldızdır diyerek sözlerine devam eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Neslimize gözümüz gibi bakmamız, onları yetiştirip geleceğe hazırlarken Cenabı Allah’ın onlara verdiği kabiliyetleri hep birlikte açığa çıkarmamız lazım. Buradan şunu söylemeye çalışıyorum; Her çocuğumuzun en az bir spor dalıyla ilgilenmesi en az bir müzik aletini kullanması yine en az bir çocuğumuzun yabancı dili öğrenmesi için gayret etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Özellikle ilçemizde dezavantajlı grup diyerek nitelendirilen parçalanmış aile çocuklarına madde bağımlılarına el ele verip ciddi bir Rehabilitasyon programı uygulamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu amaçla ilçemizi yapılacak tüm sosyal faaliyetlerde etkinliklerde ve gençlerimizin akademik anlamda daha iyi hazırlanmasında bizlere düşen görev ve sorumluluklara hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Göreve geldiğimiz 2014 yılından beri eğitimin her zaman yanında olduk. Bütün okullarda belediyemizin hizmeti ve eseri hiç şüphesiz gözle görülüyor. Okullarımızın peyzajı, asfaltı ve ilk okullarımıza çocuk oyun grubu konulması gibi… aynı zamanda başarılı okul takımlarını desteklenmesi gibi faaliyetlerin her zaman takipçisi olduk bundan sonraki 5 yıllık dönemde de yine okullarımızın her daim destekçisi yanında olacağız. Gençliğe verdiğimiz önemden ötürü çocuklarımızın sporla buluşması için spor kulübü kurduk. 5 yıldır tam 500 lisanslı çocuğumuz ilçemizde spor yapıyor. Yaz spor okulları yaptık, aynı zamanda çocuklarımıza geziler düzenledik düzenlemeye devam edeceğiz. Kültür Merkezi ve Gençlik Merkezi yaptık eğitim çağındaki çocuklarımız kullanıyor, Bizler de bundan çok mutlu oluyoruz. Şu an 1 büyük eksikliği de tamamlamak üzereyiz. Odak kreş Suluova’mızda 0-66 ay arası yaş grubu çocuklarımıza minik kalpler kreş ve Gündüz Bakım Evi ile birlikte hizmet vermeye başladık. Suluova’mıza hayırlı uğurlu olsun. Yine çocuklarımızın spor yapmaları adına yüzme havuzu ile ilgili müjdeyi de buradan sizinle paylaşmak istiyorum. İnşallah en kısa zamanda kapatılan askerlik şubemizin arkasına yapılacak olan yüzme havuzumuzun ihalesine çıkacağız. Bu vesile ile büyük fedakârlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program öğrencilerin hazırlamış olduğu şiirlerin okunması, oyun gösterisi, ilçe protokolümüzün ders zilini çalması ve okulu gezmesiyle sona erdi.