444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

EN ANLAMLI İFTAR

EN ANLAMLI İFTAR

Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, Ramazan ayının 15. Günü olan “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla İlçemizde yaşayan yetim çocuklarla iftar yemeğinde bir araya geldi.

İlçe Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Ak Parti İlçe Başkanı Muhammed Biçer  yetimler ve ailelerinin katıldığı “Kardeşlik iftarı”nda konuşan Başkanımız Fatih ÜÇOK, “Bugün Allah’ın emaneti olan yetimleri sahiplenme günüdür.” dedi.

Programda masaları eşi Hilal Üçok ile birlikte tek tek dolaşarak  çocuk ve ailelerle sohbet edip, taleplerini dinleyen Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, “İslam dininin öksüz ve yetimlerle ilgili bizlere önemli uyarılarda bulunduğuna işaret ederek, “Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’de birçok ayet dikkatimizi bu yöne çekmiştir. Bu ayetlerden birinde, ’Rabbin, Seni yetim bulup barındırmadı mı? buyrularak bizzat Hz. Peygamber’in yetim olarak büyüdüğüne dikkat çekildikten sonra yetimlere iyi davranılmasını, şefkat gösterilmesini, haklarına ve hukuklarına azami derecede özen gösterilmesini emretmektedir.”ifadelerini kullandı.

Başkanımız konuşmalarının devamında ise, “Bugün Allah’ın bizlere emaneti olan yetimleri sahiplenme günüdür. Bizde bugün de Suluova’da ki yetimleri anmak, onlara birlikte olmak amacıyla hepsini davet ettik. Böyle bir günü bizlerle paylaştıkları için onlara teşekkür ediyoruz. Bize İslami anlayışımızı yeniden gözden geçirmemizi, onları tekrar hatırlamamızı ve sahiplenmemiz gerektiğini hatırlattıkları için onlara teşekkür ediyoruz. Dünya Yetimler gününün tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmalarını gerçekleştiren İlçe Kaymakamı Dr. Vural KARAGÜL “Bugün burada yetim günü münasebetiyle, çeşitli nedenlerle anne babasını kaybetmiş çocuklarımız ile birlikte iftarımızı yaptık. Onların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmalarının ardından Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK çocuklara voleybol, futbol ve basketbol topu hediye ederek hatıra fotoğrafları çektirdi.