444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

EMEĞİN VE ÜRETİMİN ŞEHRİ “SULUOVA”

14 Haziran 2017
EMEĞİN VE ÜRETİMİN ŞEHRİ “SULUOVA”

Suluova Kaymakamlığı ve Belediyemiz organizesinde Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali Kapsamında “Suluova İlçe Gecesi” programı düzenlendi.

Şehzadeler Gezi Yolunda düzenlenen programa; Sayın Valimiz Salih Işık, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Belediye Başkanımız Fatih Üçok, protokol üyeleri ile çok sayıda Suluovalı ve Amasyalı hemşehrilerimiz  katıldı.

12-22 haziran tarihleri arasında düzenlenen Amasya Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ilimizde Suluovamızın kültür akşamı programını yapıyor olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, ” Bu imkanı bizlere sağlayan başta Valimiz  Sn. Salih IŞIK’a ve Belediye Başkanımız Sn. Cafer Özdemir’e şahsım ve ilçem adına şükranlarımı arz ediyorum.”dedi.

Suluova’nın tarım, hayvancılık ve madencilik şehri iken, yeni sanayi yatırımları ile birlikte hızla geliştiğini dile getiren Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “ Suluovamız mütevazı ve mütedeyyin insanların yaşadığı tipik bir Anadolu ilçesidir.Suluova aynı zamanda emeğin ve üretimin şehridir.Tarımdan,hayvancılıktan,madencilikten ve her türlü sektörel faaliyetlerden Suluovamızda görmek mümkündür.Son yıllarda sanayi yatırımları ile birlikte sanayi anlamında ilimizin lokomotifi olmaya da adaydır.Ülkemizde bir çok ilçeye nasip olmayan  iki tane organize sanayi bölgesine sahip olan ilçemiz, her geçen gün sanayileşme yolunda büyük adımlar atmaktadır. Özellikle Organize Besi Bölgesinde ülkemizin en büyük et entegre tesisi faaliyete başlamış ve yıllık 100.000 hayvan kesim kapasitesine sahiptir.Yine karma OSB’de de 15 yatırımcı ruhsat almış, 12 yatırımcı inşaat aşamasında toplam da 27 parselimizde yine sanayi yatırımları hızla devam etmektedir. Sanayi Bölgelerinin yapımı tamamlandığında ortalama 2.500 kişiye iş imkanı sağlanacaktır. Suluovamızı insanlarımız, alın teri ve nasırlı elleri ile bugünlere taşımıştır. Bizler de onlardan aldığımız mirası daha da büyütüp geliştirerek yarınlara taşımak için büyük gayret sarf ediyoruz. Bu uğurda bizlere destek veren başta Valimiz, Milletvekillerimiz, STK’larımız, kamu kurumlarımızın kıymetli yöneticileri ve Suluova halkımıza minnettarız. Umut ediyoruz ki yarın, Suluova için çok daha değerli olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle yaklaşan Kadir Gecenizi ve Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor ve bu gecede bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Suluova’nın kültür ve geleneklerini sergilemek için bu geceyi düzenlediklerini dile getiren İlçe Kaymakamı Dr. Vural Karagül, “ Programa katılmalarından dolayı Sayın Valimiz başta olmak üzere tüm misafirlere teşekkür ediyorum.” Dedi.

Program ilçe Din Görevlilerimizden Aslan Usta Yönetiminde sergilenen Tasavvuf Musikisi Konseri, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Folklor Gösterileri, Suluovalı şair Mustafa Ayvalı’nın şiirleri, Arapça şarkı yarışmasında Türkiye 2. si olan Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokul öğrencilerinin ilahiler sunumu, İkramlar ve Sayın Valimizin protokolümüz eşliğinde günün anısına hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.