444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

EĞİTİM 1. ÖNCELİĞİMİZ

22 Şubat 2023
EĞİTİM 1. ÖNCELİĞİMİZ

Belediyemizce 6.284 m2 arsa tahsis edilen, Saraydüzü’nde ki okulun yüzde 85’i tamamlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından planlanarak ihalesi yapılan, Belediyemiz tarafından arsası tahsis edilen Suluova Saraydüzü Mahallesinde yapımına 2022 yılında başlanılan 16 derslikli ilköğretim okulunun %85’i tamamlandı.

Belediye Başkanı Fatih Üçok ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, yapımı devam Saraydüzü Mahallesindeki ilköğretim okulunda incelemelerde bulundu.

Yapımı son aşamaya gelen okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkanımız Fatih Üçok, eğitimci bir belediye başkanı olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine pozitif ayrımcılık yaptıklarını ve bu doğrultuda ilçemize yeni ve modern bir okul kazandırılması için yapımı devam eden ilköğretim okulunun arsasını belediye olarak tahsis ettiklerini söyledi.

Yeni okulun Saraydüzü Mahallesi ile ilçeye hayırlı olmasını dileyen Başkanımız Fatih Üçok konu hakkında şunları kaydetti: “Çocuklarımızın eğitimi bizim 1.’nci önceliğimizdir. Biz göreve geldiğimizde ilçemizdeki okul alanlarının sayısını imar revizyonları ile çoğalttık. Bu kapsamda Saraydüzü Mahallemizde 6.284 metre karelik bir arsayı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze devrettik. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığımızı ziyaret ederek mahallemizin bir okula ihtiyacı olduğunu ifade ettik ve sağolsunlar bakanımız bizi kırmadı ve bu bölgede bir okulun yapılması için hemen yatırım programına alınmasını sağladı. Ardından kısa sürede ihalesi yapıldı ve başlayan yapımı ile birlikte 16 derslikli çok güzel ve modern bir ilköğretim okulu ortaya çıktı. Saraydüzü Mahallemizin nüfusu ile birlikte bu bölgeye yapmış olduğumuz 310 konutluk TOKİ evlerini de içine alacak şekilde bir okulumuz yapılıyor. Zaten bu okulumuzu yaparken etrafındaki toplu konutları da hesap ederek planlamıştık. Oldukça nitelikli ve modern bir okul ilçemize kazandırılıyor. Açıldığında bu bölgeden başka okullara gitmek durumunda kalan çocuklarımıza da hizmet verecek. Başta Saraydüzü Mahallesi, Yeni Mahalle, Hürriyet Mahallesi ile Kolay Köyü ve Oğulbağı Köylerimize de hitap edecek şekilde kapasitede bir okul yapılıyor. Yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İlçemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun.” dedi.