444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

DENEME ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

DENEME ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

İlçemizin ihtiyacını karşılayacak olan depolanmış içme sularını arıtmak için çalışmalarına başlanan İçme Suyu Arıtma Tesisinin inşaatı tamamlandı. Deneme sürecinin de başarıyla gerçekleştirilmesiyle şebekeye yeni sistemden arıtılmış su verilmeye başlanacak.

İnşaat çalışmaları tamamlanan İçme Suyu Arıtma Tesisimiz deneme sürecinin ardından şebekeye yeni sistemden arıtılmış su vermeye başlayacak.

Toplam 8500 metrekare alan üzerine Oğulbağı mevkiine kurulan ve 10 Milyon 10 bin TL + Kdv bedel ile ihale edilerek inşaat çalışmalarının tamamlandığını belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “2022 yılı #Suluova yılı olacak.” demiştik. En büyük projelerimizden bir tanesi olan İçme Suyu Arıtma Tesisimizin montaj çalışmalarını tamamlayarak deneme aşamasına geçtik. Aynı zamanda bahçesinde parke ve peyzaj çalışmasını yürütüyoruz. Gelecek nesillere daha modern, temiz ve daha yaşanılabilir bir #Suluova bırakmak için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. “ dedi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok; Arıtma tesisinin hizmete alınmasıyla özellikle aşırı yağışlar ve mevsim geçişlerinde yaşanan bulanıklık sorununun son bulduğunu sözlerine ekledi.