444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

DEMOKRASİ ZAFERİ 6 YAŞINDA

16 Temmuz 2022
DEMOKRASİ ZAFERİ 6 YAŞINDA

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdiği, darbe girişiminin 6. yılında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşkuyla kutlandı.

İlçemizde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma programı düzenlendi. “Türkiye aşkına” sloganıyla gerçekleştirilen Demokrasi Meydanındaki program; saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı ve şehitler için Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

15 Temmuz gecesi verilen şehit ve gazilerin cesaretleri, dirayetleri ve kararlı dik duruşları ile Türk halkının tarih yazdığını, 15 Temmuz’un üzerinden 6 yıl geçtiğini ve bu hain kalkışmanın ülkemizdeki etkilerinin ise halen geçmediğine dikkat çeken Belediye Başkanımız Fatih Üçok yaptığı konuşmasında; “O hain kalkışmanın yaşandığı 2016 Cuma akşamı hain kalkışmayı duyar duymaz hemen Şehir meydanımıza indik, çok kısa bir sürede binlerce hemşerimiz sel gibi meydanı doldurdu, Ve bu alandan bütün Türkiye’ye ve dünyaya, seçilmiş cumhurbaşkanımız ve iktidarın yanında olacağımız mesajını verdik. Bunu Suluova‘dan siz hemşehrilerimizle birlikte tam 27 gece boyunca haykırdık, 27 gün boyunca demokrasi nöbetimizi tuttuk, hepinizden Allah razı olsun. Milletimizin feraseti ve cesareti bütün Dünyaya örnektir. Bu hain kalkışmanın 6. yıldönümünü idrak ediyoruz ve zihinlerimizde bunu yaşatmamız, gelecek nesillere gençlerimize bu hain kalkışmayı anlatmamız ve de unutturmamamız lazım. Yapmış olduğumuz bu programlarda bunun farkındalığını ortaya koymak içindir. İçinde bulunduğumuz 2000’li yıllarda yaşadığımız bu hain kalkışmayı Allah hamdolsun ki bu milletimizin cesareti ve kolluk görevlilerimizin içindeki kahraman ve sağduyulu kahramanlarımız sayesinde engellenmiş olduk. Yaşadığımız coğrafya zor bir coğrafya olup darbe ve çeşitli saldırılara ülkemiz maruz kalmaktadır. Bu coğrafyada yaşıyorsanız bunun bir bedeli vardır. Ne yapalım Ecdadımız sırtlanların yolu üzerine çadırını kurmuş, onun için biz de ülkemizi her türlü saldırılardan korumak için daha çok çalışıp gayret edeceğiz. 15 Temmuz hain kalkışma gecesi ve sonrasında görüldüğü gibi bu milletin birlik ve beraberliği daim olduğu sürece bu tür saldırıların hepsinin üstünden geliriz. Onun için biliyoruz ki millet ve devlet olarak güçlü olmak zorundayız, çok çalışmak zorundayız. Bu milletin en büyük gücü ve enerjisi yine kendisidir. Suluova‘da o hain kalkışma gecesi ve sonrası 27 gün boyunca omuz omuza vererek ülkesine sahip çıktı, Cumhuriyetimize sahip çıktı, bayrağımıza ve ezanımıza çıktık elhamdülillah. Bu elbette ki kolay olmadı, 251 şehit verdik ve binlerce gazimiz var. 15 Temmuz şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize de sağlıklı Ömürler diliyorum. Allah hepsinden razı olsun. O hain kalkışmaya karşı duran Suluovalı hemşerilerimize ve tüm ülke insanımıza sağduyuları için teşekkür ediyorum. Her zorlukta yanımızda olan siz Suluovalı hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyorum, hepinizden Allah razı olsun. bizleri bu kalkışmanın 6. yıldönümünde yalnız bırakmayarak alanda demokrasi nöbeti tutan Siz Suluovalı hemşerilerimiz de çok teşekkür ederim, hepinize minnettarız.” Diye kaydetti.

Konuşmaların ardından, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmaları sinevizyon aracılığıyla Suluova halkı tarafından izlendi.Daha sonra anma programında Suluovalı gençler çeşitli şiirler seslendirdi.

Daha sonra, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri çeşitli sinevizyon gösterileri ile Müftülük Din Görevlilerinin İlahileri ve semazen gösterileri ile devam etti.Anma programı İlçe Müftümüz Sıtkı Kaya’nın duaları ardından tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde ki tüm camilerde gece yarısı Saat 00.13’de Selaların okunmasıyla sona erdi.

Yoğun katılımın yaşandığı anma etkinliklerine katılanlara Belediyemiz tarafından Türk Bayrağı, 15 Temmuz tişörtleri ile ikramlar verildi.