444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 99. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim 2022
CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 99. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Suluova’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 99.yılı coşkuyla kutlandı.

İlçemizde, Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıl dönümü vesilesiyle yapılan “Cumhuriyet Bayramı” Kutlamaları kapsamında ilk tören, 28 Ekim 2022 Cuma günü saat:13:00’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlendi.

Kutlamaların ikinci töreni ise 29 Ekim 2021 Cumartesi günü Saat:10.00’da Suluova 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapıldı.

Demokrasi Meydanı’nda ikinci kez yapılan kutlama törenleri Kaymakam Şafak Gürçam’ın tebrikleri kabulü ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra ise Kaymakam Şafak Gürçam ile Belediye Başkanımız Fatih Üçok, törenlere katılan halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Daha sonra okul öğrencileri çeşitli şiirler seslendirdi. Ardından, Halk Oyunları ekibi ile Taekwondo ekibi birer gösteri sundu.

Programın ödül töreninde ise, Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Şafak Gürçam, Belediye Başkanımız Fatih Üçok ile Cumhuriyet Savcısı Mustafa Akbaş tarafından çeşitli ödüller verilerek tebrik edildi.

Suluova’da yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 99.yılı kutlamaları Şehit Metehan Atmaca Anadolu Lisesi ile Şehit Recep İnce İmam Hatip Ortaokul Bando Takımları eşliğinde ilçemiz okullarının tören geçişi ile son buldu.