444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ÇOCUKLARIMIZDAN ERKEKLİĞE İLK ADIM

ÇOCUKLARIMIZDAN ERKEKLİĞE İLK ADIM

Sosyal belediyecilik anlayışı ile Belediyemizin geleneksel hale getirdiği sünnet şöleninde 68 çocuğumuz erkekliğe ilk adımını attı.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile Belediyemizin geleneksel hale getirdiği sünnet şöleninde 68 çocuğumuz erkekliğe ilk adımını attı. Bir Eylül Parkımızda düzenlediğimiz sünnet şölenine Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra, İlçe Kaymakamımız Vural Karagül, Garnizon komutanı Cenk Alper Göksu, Belediye Başkan Yardımcılarımız İzzet Balcı, Adem Cılız ve Mahmut Aslan, Meclis Üyelerimiz, İlçe Protokolümüz ve çok sayıda Hemşehrilerimiz katıldı.

Şölen alanında çocuklar ve aileleri tarafından coşkuyla karşılanan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Geleneksel toplu sünnet şölenimizi Suluova’mızda çok uzun zamandır yapıyoruz. Biz göreve geldiğimiz günden bugüne de Bir eylül parkımızda bu güzel ortamda yapmaya gayret ettik ve bugün de yine Rabbimize hamd olsun bu gelenekselleşen sünnet şölenimizi sizlerin de katılımıyla gerçekleştiriyoruz. Ne mutlu ki gençlerimiz var ve bu gençlerimizi heyecanını sizlerle birlikte paylaşıyoruz. Erkek kardeşlerim hemen hepsi bilir Çünkü bu özel duyguyu kendi dünyalarında yaşadılar hayatın önemli bir adımıdır hatta halk arasında şöyle tabir edilir erkekliğe ilk adım olarak görülür. Bizlerde istedik ki bu genç yavrularımızın gençliğe ilk adımlarını atan yavrularımızın özel ve mutlu anını aileleriyle birlikte paylaşalım. 68 çocuğumuz bugün bu heyecanı sizlerle birlikte yaşıyorlar. Mutlaka teşekkür etmem gereken sağlık camiası var başta genel sekreterimiz olmak üzere hastanemizin Başhekimi, üroloji uzmanımız ve tüm sağlık çalışanlarımız çocuklarımızın sünnetini gerçekleştirdiler hepsinden Allah razı olsun. Ailelerimize de teşekkür ediyorum çocuklarımızı bizim şölenimize dahil ettiler. Cenabı Allah çocuklarımızın mürvetini de görmeyi nasip etsin. Onlara uzun ömür nasip eylesin inşallah. Hep birlikte damatlıkları da, asker törenlerini de gerçekleştiririz diye Rabbimize dua ediyoruz. Suluova’mız bu güzel birliktelikler ile özel. İşte bizi diğer şehirlerden ayıran en önemli şey sevinçte de beraberiz acıda da beraberiz. Suluova’mızın bu yönü bulunduğu bölgede kayda değer. İşte böyle güzel coğrafyada böylesine güzel insanlara Cenabı Allah hizmet etmeyi nasip ettiği için binlerce kez hamdolsun. Büyük bir keyifle heyecanla suluovamıza hizmet ediyoruz.” Dedi.

MÜJDE !!!

Belediye Başkanımız Fatih Üçok konuşmalarının devamında ise “Dün yine taleplerimizi iletmek üzere milletvekillerimiz de beraberdik. Elhamdülillah yüzme havuzumuzda ilgili talebinizi spor bakanlığımıza ilettik. Gençlerimizin beklediğini biliyorum inşallah yatırım programına girecek. Yine Öğrenci Yurdu Beyazıt mahallemizde Kredi Yurtlar Kurumuna arsası yine bizim gayretimiz ile karşılanan öğrenci Yurdumuzu ilettik. Yine bizim de çok önemsediğimiz sizlerin de benden merakla beklediği 4. Etap Toplu Konutları. İnşallah onun da kısa sürede talep örgütlenmesini yapacağız. Buradan müjdesini bir kez daha verebilirim 358 tane konut yarısı 2+1 yarısı 3+1 olacak. Başkent sitesinin üzerinde içerisinde 600 kişilik Camisi, Alışveriş Merkezi Toplam 358 daire Suluova’mıza Hayırlı olsun. Daha 665 konutluk 3. Etap bitmeden, 4. Etap Konutları’nda talep örgütlenmesini yapıyoruz. Milletvekillerimize sizlerin huzurunda Ben teşekkürü bir borç biliyorum bizim götürdüğümüz her çalışmayı her projeyi sahiplenip bir an önce sonuç bulması noktasına gayret ediyorlar.” Dedi.

Programda ayrıca çocukların sünnet olmalarında katkıları olan Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Faruk Tonga, Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Turgay Türkmen, Hastane Müdürü Sinan Yağlıoğlu ve Opr. Dr. Aydemir Asdemir’e Belediye Başkanımız Fatih Üçok ve İlçe Kaymakamımız Vural Karagül teşekkür plaketi verdi.

Sünnet Şölenimiz; Belediye Başkanımız Fatih Üçok, İlçe Kaymakamımız Vural Karagül ve Garnizon Komutanı Cenk Alper Göksu’nun sünnet olan çocuklara hediye taktimi ve İlçe Prokolümüzle birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle devam ederken, program çocukların gezdirilmesi ve yemek ikramıyla son buldu.