444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ÇOCUKLARIMIZ MUTLU

03 Eylül 2019
ÇOCUKLARIMIZ MUTLU

Kültür ve Sanat Festivalinin 2. Gününde Belediyemizce düzenlediğimiz sünnet şöleninde 72 çocuğumuz erkekliğe ilk adımını attı.

İlçemizin kuruluş yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz geleneksel 1 Eylül Kültür ve Sanat Festivalimiz kapsamında Belediyemizce düzenlediğimiz sünnet şöleninde 72 çocuğumuz erkekliğe ilk adımını attı. Düzenlediğimiz sünnet şölenine Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Somuncu, Ak Parti İlçe Başkanı Muhammed Biçer, Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Gülay Yetkin, Üroloji Uzman Doktoru Op. Dr. Aydemir Asdemir, Belediye Başkan Yardımcılarımız İzzet Balcı ve Mahmut Aslan, Meclis Üyelerimiz, İlçe Protokolümüz ve çok sayıda Hemşehrilerimiz katıldı.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen sünnet şöleni programına katılan ailelere ve çocuklara teşekkür eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, erkekliğe ilk adımı atan çocukları ve ailelerini tebrik ederek sağlıklı ve mutlu bir ömür dileklerinde bulundu

İslam Dini ile Türk Gelenek ve Göreneklerinde sünnet olmanın ayrı bir yeri ve önemi bulunduğunu ifade eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “5 Yıldır geleneksel olarak sünnet şöleni yaparak çocuklarımızın ve ailelerimizin sevincini paylaşıyoruz. Amacımız bu kültürü yaşatmak ve çocuklarımızı yarına hazırlamak. Geleneksel toplu sünnet şölenimizi sizlerin katılımı ile her yıl yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın bu özel gününde onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Gençlerimizin bu özel anını, heyecan ve mutluluğunu birlikte paylaşıyoruz. Hayatın önemli bir adımı ve erkekliğe ilk adımdır sünnet. Sağlık camiamıza katkıları için teşekkür ediyorum. Özellikle anne ve babalara da bu mutluluğumuza dahil oldukları için teşekkür ediyorum. İnşallah askerlik ve damatlıklarını da görürüz. Sevinçte de acıda da beraberiz. Bu yönümüz bulunduğumuz bölgede takdir edilen bir özelliktir. Bize de Cenabı Allah böyle özel ve değerli insanlarımıza hizmet etme fırsatı verdiği için hamd olsun” dedi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok konuşmasının ardından çocukların sünnet olmalarına katkı sağlayan Suluova İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Somuncu, Suluova Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Gülay Yetkin ile Üroloji Uzman Doktoru Op. Dr. Aydemir Asdemir’e  plaket takdim ederek teşekkür etti.

Daha sonra ise Belediye Başkanımız Fatih Üçok ve ilçe protokolümüz, sünnet olan 72 çocuğumuza hediyeler verildi.

Erkekliğe ilk adımı atan çocuklar kadar ailelerinde heyecan ve coşku yaşadığı sünnet şöleni programımız, sünnet olan çocukların üstü açık otobüs ile şehir turu atmaları ve tiyatro ile animasyon gösterileriyle son buldu.