444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

CAN GÜVENLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

03 Mart 2017
CAN GÜVENLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

Belediyemiz, Sivil Savunma ve Deprem Haftası münasebetiyle Toki Çelebi Mehmet İlkokulunda deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Belediyemiz itfaiye müdürlüğü ekipleri Toki Çelebi Mehmet İlkokulu öğrencilerine deprem anında korunma ve olası bir yangında alınacak tedbirlerle ilgili tatbikat gerçekleştirdi. Senaryo gereği meydana gelen deprem sonrasında öğrencilerin okuldan tahliyesi sağlandı. Okul bahçesine inen öğrencilere ekiplerimiz tarafından deprem ve yangın anında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme yapıldı. Yangın nasıl çıkar, nasıl söndürülür, nasıl kontrol altına alınır gibi teorik bilgileri veren ekiplerimiz, bilgilendirme sonrası okul bahçesine yakılan ateşi yangın söndürme tüpü ile söndürme tekniklerini uygulamalı olarak gösterdi.

Eğitim ve tatbikatlar yaparak hemşehrilerimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi bu gibi duruma hazırlamak için gayret sarf ediyoruz diyerek açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla deprem ve yangına karşı herkesin bilinçli olması gerekiyor. Okullardaki öğrencilerimizin bu bilince erken yaşta ulaşmaları da büyük bir önem taşıyor. Biz de Sivil Savunma Haftası nedeniyle okullarımızda öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve görevlilere tatbikat da yapmak suretiyle deprem ve yangın eğitimi veriyoruz.” dedi.