444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

CAMİLERDE RAMAZAN TEMİZLİĞİ

25 Mayıs 2017
CAMİLERDE RAMAZAN TEMİZLİĞİ

Belediyemiz, Hemşehrilerimizin Ramazan’da ibadetlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için ilçemizde bulunan cami ve mescitlerde detaylı temizlik çalışması başlattı.

Ramazan coşkusunun hissedilmeye başlandığı son günlerde kutsal mekânların temizliği konusunda hassasiyetle çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanımız Fatih Üçok, rahat ve huzurlu bir Ramazan ayı geçirilmesi için tüm tedbirleri aldıklarını belirtti.

Camiler Mis Gibi Kokuyor

Belediyemiz bünyesinde oluşturulan cami temizleme ekibi tarafından gerçekleştirilen çalışma kapsamında, camilerdeki halılar halı yıkama makinesi ve deterjanlı suyla yıkanırken; pencereler, kapılar, camlar ve duvarlar da büyük bir titizlikle siliniyor. Camilerin halıları yerinden kaldırılmadan vakumlu sanayi tipi makinelerle yıkanıyor. Halıların temizliğinde özel kokular kullanılıyor. Ekiplerimiz, camilerin sık kullanımından dolayı halılarda oluşan tozların giderilmesi için temizlik çalışmalarını periyodik olarak Ramazan’a kadar sürdürecek.

Çalışmaların Ramazan’a kadar bitirilmiş olacağını belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok , “Sosyal Belediyecilik anlayışımız içirisinde sınırlarımız içinde yer alan bütün Camilerin temizliği bizim için büyük önem arz etmektedir. İslam temizlik dinidir. ‘Temizlik imandandır’ düsturuna uygun olacak şekilde Camilerimizin temizliğine başladık. Avizelerinden, zemin halılarına ve duvarlarına varıncaya kadar kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştiriyoruz. Rahmetin ve bereketin bol olduğu mübarek Ramazan ayında Camiler daha yoğun bir şekilde kullanılıyor. Hemşehrilerimizin nezih ve ferah bir ortamda dini vecibelerini yerine getirecekler. ” dedi.