444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BU YOLDA HEP BİRLİKTEYİZ

31 Mart 2021
BU YOLDA HEP BİRLİKTEYİZ

İçişleri Bakanlığı tarafından yayaların trafikteki önceliğini vurgulamak amacıyla başlatılan “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması ilçemizde yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayaların trafikteki önceliğini vurgulamak amacıyla başlatılan “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması ilçemizde yapıldı. Suluova’mızın ilk kırmızı çizgisini ise Kaymakamımız Sn Abdullah Şen ve Belediye Başkanımız Fatih Üçok ve ilçe protokolü yaya geçidine ilk kırmızı çizgiyi çekerek uygulamayı başlattı.

Ülke genelinde başlatılan “Kırmızı Çizgi” uygulaması ile yaya önceliğine vurgu yapılarak tüm ışıksız kavşak ve yollarda, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkı verme farkındalığı oluşturmak amaçlanıyor.

“Yayalar kırmızı çizgimiz”

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, yaya geçitlerine ilk kırmızı çizgiyi çekerek farkındalık oluşturduklarını belirterek, “Amacımız yaya çizgilerinin farkındalığını artırarak hem yaya geçitlerinin yayalarımızca kullanılması hem de trafikteki diğer araçların yayamıza saygı göstermesiyle alakalıdır. İnşallah bu proje, trafikte yaya ve araç sürücüsü herkesin birbirine daha da saygı gösterdiği günlere de vesile olur” dedi.

Ayrıca programda İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri tarafından sürücülere uyarıcı ve bilgilendirici broşürler dağıtıldı.