444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BÖLGENİN EN BÜYÜK CAMİSİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

06 Temmuz 2017
BÖLGENİN EN BÜYÜK CAMİSİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

İlçemize Yapılacak Olan Bölgenin En Büyük Camisi İçin Çalışmalar Başladı.

Suluova Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, vaat ettiği “Meydan ve Cami Projesi”nde yer alan Meydan Cami inşaatı için çalışmaların başladığını belirtti.

Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

Amasya bölgesinin en büyük camisini Suluova’da inşa edeceklerini belirten Başkanımız Fatih ÜÇOK; “ Meydan projesi içerisinde yer alan yeni cami çalışmaları başladı. Yapılacak olan yeni camimiz 3 bin 500 kişilik kapasitesi ile bölgenin en büyük camisi olacak. Proje çalışmaları daha önce tamamlanan meydan cami inşaatı için yapılacak olan alanda alan temizliği yapıyor ekiplerimiz. Osmanlı mimarisi ile yapılacak olan ve yaklaşık bin 800 metre kare alana oturacak olan revaklı bir cami yapımı için temel atma öncesi ön hazırlıklarını ve kazı çalışmaları başladı. Allah nasip ederse 1 ay içerisinde bu alanda yeni camimizin temelini atacağız. Camimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yine proje kapsamında yeni yapılacak Caminin yan tarafında ise “15 Temmuz Demokrasi Meydanı” yapım çalışmalarının da hızla devam ettiğini ifade eden Başkanımız Fatih ÜÇOK; “15 Temmuz halkımız ve vatanımız için bir diriliş tarihi olup bu tarihi unutmayacağız ve de unutturmayacağız, onun için yaşatmak üzere 10 bin metre kare alanda demokrasi meydanımızı yaparak halkımızın hizmetine açılacağız.”şeklinde konuştu.