444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ

27 Temmuz 2022
BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ

Çalışma arkadaşlarımız yapılan zammın ardından Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a davullu zurnalı teşekkür ziyaretinde bulundu.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 180 kadar çalışanın enflasyondan etkilenmemeleri için yüzde 60 zam yaptı, en düşük işçi maaşı 8 bin tl oldu. Bunun üzerine çalışma arkadaşlarımız Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a teşekkür ederek yapılan zammı davul, zurna ve halaylarla kutladılar.

Belediye binası önünde toplanan çalışma arkadaşlarımıza yönelik açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, önceki hafta yapılan bir protokol ile yaklaşık 180 kadar belediye çalışanının enflasyondan etkilenmemeleri için maaşlarına yüzde 60 zam yaptıklarını söyledi.

Suluova’yı birlikte imar ettikleri belediye çalışanlarına emek ve gayretleri için teşekkür eden Belediye Başkanımız Üçok, “Belediyemiz çalışanlarının enflasyondan etkilenmemeleri için yüzde 60 zam yaptık, yaptığımız %60’lık artışla en düşük işçi maaşı asgari ücretinde üzerine çıkararak 8 bin TL oldu. Analarının ak sütü gibi helal olsun.” dedi.

“KADİR KIYMET BİLEN TÜM ÇALIŞANLARIMIZA TEŞEKKÜRLER”

Tüm çalışanlarının huzurla görev yapabilmesi için sendikalaşmayı bölgemizde ilk olarak kendilerinin yaptığını ve maaşlarını yükselttiklerini, dolayısıyla çalışanlara verdiği sözü tutmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Belediye Başkanımız Üçok, “Sizi asla enflasyona ezdirmeyeceğiz, pandemiye ezdirmeyeceğiz diye söz verdik. Şükürler olsun ki bu sözümüzü tuttuk. Aslında sendikayla olan sözleşmemize 1 yılın üzerinde süre vardı. Ama biz gençlerimize, çalışanlarımıza iyileştirme yapmanın onların çalışma huzurunu arttıracağı düşüncesiyle bir zam daha yaptık. Onlar da bu zam nedeniyle teşekkür etmek üzere davulla, zurnayla ziyaretimize geldiler. Kadir kıymet bilen tüm çalışanlarımıza, belediye ailesinin her bir ferdine bu vesileyle bende teşekkür ediyorum.” Dedi.

“BİZ ESER SİYASETİ YAPTIK”

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, konuşmalarının devamında ise “Ben çalışma barışından yanayım, ‘herkesin eşit işe eşit maaş almasını tesis edeceğim’ demiştim. O konuda da büyük caba sarf ettim. Çünkü önemli olan şudur; buradaki herkes bir ailenin mensubu. Hepimiz belediye ailesinin birer mensubuyuz. Çalışanları mutlu etmek bizim boynumuzun borcudur. 9 yıldır görev yapıyorum, daha çalışanlarımızın maaşını ve esnafın alacağı parasını geciktirmedim. Herkes Suluova belediyesinden alacağının kalmayacağını çok iyi bilir. Bunu duymaktan keyif alıyorum. Allaha hamd olsun Suluova belediyesinin nasıl bir kurum ve aile olduğunu sadece Amasya bölgesine değil tüm Türkiye’ye ispat ettik. Yaptığımız büyük projelerle de ispat ettik. Yaptığımız 16 milyon avroluk bir projeyi Suluova çapında bir belediye hibe alarak yapabiliyorsa bu büyük bir başarıdır. Birlikte heyecan duyduğumuz ve Şehrimizi beraber imar ettiğimiz mesai arkadaşlarımızın alın ve akıl terini kurumadan vermek için azami gayret ettik ve bunu da sağladık. Bizden önce belediye ile alakalı kötü bir izlenim vardı. Biz göreve geldikten sonra sizlerle beraber bu kötü izlenimi, tüm makine ekipmanlarımızı yenileyerek, işçilerimize sağlıklı çalışma ortamı sağlayarak ve kaliteli kıyafetler ile hakları tanıyarak değiştirdik. İlk yapacağım icraat eski binasını yıkmak oldu ve kötü belediye imajını da yok ettik. Sizlerden ve tüm halkımızdan dua almak ve Allah rızasını kazanmak için gayret ediyorum. Birlikte ilçemizde çok hizmetler yaptık, herkes sussa yapılan eserler konuşur. Biz eser siyaseti yaptık. Şeffaf bir politika uyguladık. Hesabını vermeyeceğimiz hiçbir şey yoktur. Herkes bize, ‘bütçeyi nasıl ayarlıyorsunuz, yaptığınız parklardan altın mı buldunuz” diyorlar. Niyet hayır, akıbet hayır olunca başarılmayacak hiçbir şey yoktur.. Hamd olsun memleket ve milletimiz için gayret etmek niyetiniz olunca Allah sizin işlerinizi kolaylaştırıyor. İlk görev geldiğimde çalışan arkadaşlarımızla aramızda 6 kat maaş farkı varken şu an ise 2 kat bile yok. Ben bundan şikayetçi değilim, memnunum. Söz verdiğimiz gibi maaşlarda iyileştirmeler yaptık. Hayat pahalılığına sizleri ezdirmedik. Sayın Cumhurbaşkanımız da milletimizi yaptığı zamlarla ezdirmedi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde işçisinin hakkını teri soğumadan teslim eden bir anlayışın temsilcisi olarak çalışanlarımızın her zaman yanındayız.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkanımız Fatih Üçok, Sendika yetkilileri ile belediye çalışanları hep birlikte belediye binası önünde davul, zurna eşliğinde halaylar çekip kutlama yaptı, fotoğraf da çektirerek anı ölümsüzleştirdi.