444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BİR GÜN DEĞİL HER ZAMAN DEĞERLİSİNİZ

25 Kasım 2022
BİR GÜN DEĞİL HER ZAMAN DEĞERLİSİNİZ

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçemizde görev yapan eğitim camiası onuruna yemek programı düzenledi.

Royal Düğün Salonunda gerçekleşen programda tüm eğitim camiasının gününü kutlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “Çok kıymetli meslektaşlarımız ve eğitim çalışanlarımız hoş geldiniz. 25 Yıl sizlerle aynı mesleği yapmış biri olarak yaptığınız işin kutsallığı, adanmışlığı, gençlerimizin yarınlara daha yetkin ve yeterli şekilde donanımlı yetiştirilmesindeki emeğiniz ve gayretiniz çok kutsaldır. Öğretmenleri asla bir memur olarak görmüyor, insan yetiştirme sanatı olarak, gönüllerin mimarı olarak görüyoruz. Cenabı Hak insanlık tarihi kadar eski olan bir mesleği bizlere bahşetmiş. Gelişen Teknoloji ile birlikte bir çok meslek format değiştirdi ama öğretmenlik mesleğinin yerini hiçbir şey dolduramadı. Özellikle yaşadığımız pandemi döneminde öğretmenliğin önemi ve konumunu görmüş olduk. İnsanların öğrenmek ve bilmek ihtiyacı olduğu müddetçe öğretmenlik mesleği devam edecektir ve itibarı asla azalmayacaktır. Bir meslektaşınız olarak Öğretmenlerimizin ne kadar fedakar olduğunu ve ne koşullarda görev yaptıklarını, kaç tane gencin hayatına dokunduklarını çok iyi biliyorum. 9 Yıl önce mesleğime ara vererek belediye başkanlığı görevinde bulunduğum sürede eğitim camiamıza hizmetlerimizde daima iyimser ayrımcılık uyguluyoruz. Her zaman eğitim camiamızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Program ve duyarlılığı dolayısıyla Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ise açıklamasında; “Geleneksel olarak her yıl eğitim camiamızı onurlandıran ve desteklerde bulunan Sayın Başkanımıza teşekkür ederiz. Okul bilgi demek, bilgi ise gelecek demek, o geleceği inşa edecek olanlar ise siz değerli meslektaşlarımızdır. Hep birlikte geleceğimizi inşa edecek yeni nesilleri en donanımlı şekilde yetiştireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Tüm camiamızın günü kutlu olsun.” Diye kaydetti.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanımız Fatih Üçok, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu’ya günün anısına tüm öğretmenler adına çiçek takdim ederek günlerini kutladı. Royal Düğün Salonu İşletmesi Sahibi ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çolak ise eğitimci Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a çiçek takdim ederek öğretmenler günü kutladı. Ardından Royal Düğün Salonunun günün önemine binaen ikram ettiği pasta Belediye Başkanımız Fatih Üçok ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu tarafından kesilerek 24 Kasım Öğretmenler Günü kutladı.