444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BİLGİ EVİNE YOĞUN İLGİ

BİLGİ EVİNE YOĞUN İLGİ

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, ilçe protokolümüz ile birlikte Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanarak hizmete açılan ve hemşehrilerimiz tarafından yoğun ilgi gören Adnan Menderes Millet Bahçesi ve Bilgi Evi’nde incelemelerde bulunarak öğrencilerle sohbet etti.

Kültür Bakanlığı ile Suluova Belediyemiz işbirliğinde hayata geçirilen “Adnan Menderes Millet Bahçesi ve Bilgi Evi” Projesinde yer alan Bilgi Evi binası, tasarım ve işlevselliği ile Türkiye’deki ilk örnek konsept projelerden biri konumunda olup huzurlu ortamı ve konforu ile öne çıkıyor. Bilgi Evi, haftanın yedi günü 08.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Üç kattan oluşan Bilgi Evinin zemin katında sesten izole edilmiş ders çalışma salonu, mescit ve lavabo, Orta katında içecek ve aperatif yiyeceklerin olduğu cafe bölümü, üst katında ise kütüphane ve konforlu oturma salonları yer alırken araştırma yapmak, ders çalışmak ve kitapların büyülü dünyasında gezinmek isteyen özellikle öğrenci ve gençlerin şimdiden gözde mekanı oldu. Farklı tasarımıyla dikkat çeken 3 katlı Bilgi Evi binası Adnan Menderes Millet Bahçesi içerisinde yer alırken Belediyemiz tarafından yapılan her iki mekan da vatandaşlarımızın güzel vakit geçirebilecekleri, dinlenebilecekleri ve aynı zamanda da sohbet edip bilgi edinebilecekleri yeni bir proje ve yeni bir yaşam alanı olarak büyük beğeni kazandı.

Şeker Mahallesi bölgesinde yer alan Adnan Menderes Millet Bahçesi ve Bilgi Evi binasındaki cafe bölümünde düzenlenen tanıtım toplantısında ilçe protokolü ile bir araya gelen Belediye Başkanımız Fatih Üçok, fiziki belediye hizmetlerinin yanı sıra ilçe genelinde çok sayıda sosyal, kültürel ve sportif yatırımlar yaptıklarını, bu kapsamda şehrin ve gençlerin gelişimine katkı sağlayacak modern bir yaşam alanı ile örnek bir projeyi daha hayata geçirdiklerini söyledi.

Eğitimci bir belediye başkanı olarak ilçemiz gençlerini daha yetkin, yeterli ve donanımlı geleceğe hazırlamak için pozitif ayrımcılık hizmetleri yaptıklarının altını çizen Başkanımız Üçok açıklamasında şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımızın bize rehberlik ettiği vizyon çerçevesinde millet bahçesi ve kıraathanesi(bilgi evi) konsepti hizmetini ilçemizde hayata geçirmiş olup bu proje bölgemizdeki ilk örnek projedir. Belediye olarak Kültür bakanlığımızla işbirliği yaparak insanların ev ve iş ortamları dışında güzel vakit geçirebilecekleri, dinlenebilecekleri ve aynı zamanda da sohbet edip bilgi edinebilecekleri bir millet bahçesi ve bilgi evi projesi üzerinde çalıştık. Yarınımızı emanet edeceğimiz ilçemiz gençlerini daha ahlaklı ve donanımlı yetiştirmek adına daha huzurlu, güvenli ve konforlu örnek bir projeyi hizmete sunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Projenin millet bahçesi bölümü yeşil alan, çocuk parkı, yürüyüş alanları, spor tesisi ve kamelyalardan oluşmakta olup, 3 katlı bilgi evinin zemin katında ise mescit, lavabo ve sesten izole edilmiş ders çalışma odaları, orta katında aperatif yiyecek ve içeceklerin yer aldığı cafe bölümü, üst katında ise yüzlerce çeşitli kaynak eserin bulunduğu kütüphane ile ders çalışma salonları bölümü yer almaktadır. Her şeyiyle konforlu ve huzurlu örnek konsept bir projeyi ilçe halkımıza, öğrenci ve gençlerimize kazandırdık. Katkılarından dolayısı İlçe Kaymakamlığımıza, Amasya İl Kültür Müdürlüğümüze ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.” dedi.