444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BELEDİYEMİZDEN ŞİVELİ ÇAĞRI

13 Nisan 2020
BELEDİYEMİZDEN ŞİVELİ ÇAĞRI

Belediyemiz, hemşehrilerimizin sokağa çıkmaması için bilboardlara ve otobüs duraklarına yöresel dille yazılmış afişler astı, sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, korona virüs salgını sürecinde devletin “Evde kal” çağrısına dikkati çekmek ve hemşehrilerimizi yöresel dille mizah katarak uyarmak istediklerini belirterek “Virüs gideşdane evlerden çıkmayacoğuk”, “Sokranıp durma, evde kal heri”, Aman heri eccük daha sabır”, “Kapılarda dinelmeyin, söğürterek eve gidin” ifadelerinin yer aldığı afişlerin ilgi görmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Afişleri hazırlarken daha önce yöre halkı arasında sıklıkla kullanılan ve unutulmaya yüz tutmuş kelimelerden seçtiklerini, evde kal çağrısına büyük oranda katılım gösteren hemşehrilerimize tehdit ortadan kalkana kadar evde kalmalarını “Eccük sabır lazım” ifadesiyle isteyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “İnşallah bugünleri de aşacağız. Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz zaten gerekli tedbirleri alıyor. Bilim kurulu korona virüs ile mücadele kapsamında etkin bir çaba sarf ediyor. Bize düşen de yerel yönetimler olarak hükümetimizin aldığı kararların ilçemizde en iyi şekilde uygulanmasını sağlamak” diye konuştu.

Korona virüs önlemleri kapsamında ilçe genelinde kapsamlı dezenfekte çalışmaları gerçekleştirdiklerini ve hemşehrilerimize 15 bin koruyucu maske dağıttıklarına değinen Belediye Başkanımız Fatih Üçok, ayrıca salgından dolaylı etkilenen sokak hayvanlarının da beslenmelerine yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.