444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BELEDİYEMİZDEN EN ANLAMLI İFTAR

19 Nisan 2022
BELEDİYEMİZDEN EN ANLAMLI İFTAR

Belediyemiz, “Dünya Yetimler Günü” dolayısıyla gelenek haline getirdiği iftar programının bu yıl sekizincisini düzenledi.

Programa katılan İlçe Kaymakamı Abdullah Şen, Belediye Başkanımız Fatih Üçok ve Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Temel, iftar öncesi çocuklarla sohbet etti. Akşam ezanının okunmasıyla yapılan duanın ardından hep birlikle oruç açıldı.

Belediyemiz ve İlçe Kaymakamlığı organizasyonunda düzenlene iftara programına 200’e yakın yetim çocuk aileleri ile birlikte katıldı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok; ” 2013 yılında İslam İşbirliği Teşkilatı’nın aldığı kararla Ramazan ayının 15. gününün ‘Dünya Yetimler Günü’ olarak kabul edildiğini ve 2014 yılından geleneksel hale getirdiklerini dünya yetimler gününün bu yıl sekizincisini kutladıklarını belirtti.

Başkanımız Fatih Üçok; “ Hiç mahzun olmayın devletimiz belediyemiz ve bizler her zaman sizlerin yanındayız. Bizler kocaman bir aileyiz. İnşallah sizlerle ramazan ayımızı ve tüm günlerimizi geçirmeye kararlıyız.” dedi.

Suluova Kaymakamı Abdullah Şen, burada yaptığı konuşmada, her fırsatta yetim çocukları ve gençleri ziyaret ettiğini söyledi.

Devletin yetimlere sahip çıktığını belirten Şen, ramazan ayı dolayısıyla onlarla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti.