444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BELEDİYEMİZDEN “COVİD19” TEDBİRİ

26 Mart 2020
BELEDİYEMİZDEN “COVİD19” TEDBİRİ

Belediyemiz, koronavirüse karşı yoğun önlemler almaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığının Koronavirüs’ü (COVID-19) resmi olarak açıklamasının ardından ilçemiz genelinde dezenfekte çalışmalarını büyük bir hızla başlatan Belediyemiz, tedbirlerini artırmaya devam ediyor.

Koronavirüs (COVID-19) salgınına karşı Belediyemiz aldığı önlemler kapsamında hemşehrilerimizin yoğun olarak kullandığı alanlarda dezenfekte çalışmaları kesintisiz sürdürüyor.“Dünyayı tehdit eden ve küresel bir salgın haline gelen corona virüse karşı dezenfeksiyon çalışmalarımız Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un talimatlarıyla titizlikle devam ediyor. Özel kıyafetler giyip, maske takan ekiplerimiz ilçe genelindeki kamu kurum ve kuruluşları, hastane, sağlık ocakları, bankalar, Atm’ler, ticari işletmeler, toplu konutlar, toplu taşıma araçları, duraklar, oyun alanları, camiler ve kur-an kursları, çöp konteynırları, cadde ve sokaklar ile virüslerin yayılma ihtimali yüksek olan kalabalık alanlarda ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştirildi. Çalışmalar belirlenen programlar çerçevesinde tüm hızıyla devam edecek.

Korona ve halk sağlığını tehdit eden diğer virüslere karşı önlem aldıklarını belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok”Son günlerde korona virüsü tüm dünyada gündemde. Biz de ilçemizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Hemşehrilerimizin yoğun olarak kullandığı alanlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında, camilerde, toplu taşıma araçlarında kısaca ilçemizin heryerinde temizlik ve dezenfekte çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Ekiplerimiz düzenli olarak dezenfekte ilacı ile sterilize çalışmalarına devam edecek. Biz her türlü önlemi alarak Hemşehrilerimiz için sahadayız. Hemşehrilerimizin de Sağlık Bakanlığımızca açıklanan kurallara riayet etmek suretiyle kendi kişisel tedbirlerini almalıdırlar.”dedi.