444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BELEDİYEMİZ TÜM İMKANLARIYLA YARDIMA KOŞUYOR

07 Şubat 2023
BELEDİYEMİZ TÜM İMKANLARIYLA YARDIMA KOŞUYOR

Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen büyük deprem sonrasında hemen harekete geçen Belediye Başkanımız Fatih Üçok, deprem bölgesinde yardım bekleyen vatandaşlarımıza destek için kaza kurtarma ekibi, iş makinaları, tırlar ve arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere çok sayıda personel gönderdi.

Yaşanan büyük deprem dolayısıyla üzüntülerini dile getiren Belediye Başkanımız Üçok, sabah saatlerinde bir grup personeli deprem bölgesine yardım amacıyla yolcu etti.

Suluova olarak depremzedelerin her türlü yardımına koştuklarını belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “deprem bölgelerindeki arama-kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere bir grup çalışma arkadaşımızı AFAD koordinatörlüğünde deprem bölgesine gönderdik. Peşinden bir ekibimizi daha AFAD ile birlikte göndereceğiz. Yıkım altında belki kurtarılmayı bekleyen yüzlerce insanımız var. İnşallah onlara hayat olacaklar. Deprem 10 ili kapsayan çok büyük bir bölgeyi etkiledi. O bölgeden iyi haberler gelmiyor maalesef. İnşallah şartlar daha da ağırlaşmadan birçok kişiye ulaşılır ve kurtarılır umudunu taşıyoruz. Cenabı Allah bizlere böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın. Duamız ve temennimiz budur.” Dedi.

Belediye Başkanımız Üçok, belediyenin yanı sıra ilçedeki hayırseverlerin tır ve iş makinalarını da deprem bölgesine yolcu ettiklerini, Suluova olarak tüm imkanları ile depremzedelerin yaralarını sarmak ve imdat olmak için gayret ettiklerini söyledi.

Belediye personellerinden oluşan bir grup yardım destek ekibi AFAD koordinatörlüğünde bu sabah deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere yola çıktı.