444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Belediye personeline ‘iş sağlığı eğitimi’

23 Temmuz 2018
Belediye personeline ‘iş sağlığı eğitimi’

Belediyemiz çalışanlarına iş güvenliği uzmanları tarafından ‘iş sağlığı ve güvenliği eğitimi’ verildi, iş ortamında meydana gelebilecek kazalar ve korunma yöntemleri ele alındı.

Belediyemiz personeline iş güvenliği uzmanları tarafından ‘iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi’ verildi. Mahmut Demir Kapalı Spor Salonunda verilen eğitimde; iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamı temin etmek, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını azaltmak, çalışanları yasal hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek, onların karşı karşıya bulundukları mesleki riskler ile bu risklere karşı alınması gereken tedbirleri öğretmek ve iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturarak uygun davranış kazandırmak gibi konu başlıkları ele alındı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, çalışanların güvenliğini çok önemsediklerini belirterek şunları ifade etti.

“Yaz kış demeden, yağmur kar demeden, gece gündüz Suluova’ya en iyi şekilde hizmet edebilmek için çalışıyor, ilçemizi yaşanabilir bir hale getiriyoruz. Hemşehrilerimiz kadar bu hizmetlerimizi birlikte gerçekleştirdiğimiz çalışanlarımızı da düşünüyoruz. İnsan sağlığı, insan hayatı ihmale gelmez. Çalışanlarımızın sağlıklı olmaları ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sürdürmeleri bizim için çok önemli. En önemli şey insan hayatıdır. İşçilerimizin işlerini yaparken tüm tedbirleri almaları, son derece dikkatli olmaları gerekmektedir. Çalışanlarımıza iş güvenliği eğitimi veriyoruz ama önemli olan onların bu bilince sahip olarak çalışmalarında gerekli olan tüm tedbirleri almaları ve kendilerinin güvenliği için gerekli olan ekipmanları eksiksiz kullanmalarıdır” dedi.