444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BELEDİYE BAŞKANMIZ FATİH ÜÇOK’UN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

14 Temmuz 2023
BELEDİYE BAŞKANMIZ FATİH ÜÇOK’UN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz’u unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını belirten Başkanımız Fatih Üçok, “15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemizin tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden birisidir.” Dedi.

Başkanımız Fatih Üçok sözlerine şöyle devam etti. Demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize kasteden hainlerin kanlı darbe planlarını sahneye koyduğu 15 Temmuz’da devletimizin kurumlarını ve milletimizi bombalamaktan çekinmeyen bir yapı ile karşı karşıya kaldık.

İhanetin zirve yaptığı bu tarihte darbe teşebbüsünde bulunan FETÖ terör örgütünün tek hedefi ülkemizi parçalayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmekti. Bu hainlerin hesap edemediği en önemli nokta ise milletimizin demokrasiye olan bağlılığı ve bağımsızlığı için verdiği mücadeleydi.

15 Temmuz 2016 günü aziz Türk milleti bir kez daha şanlı duruşunu sergilemiş, devletine karşı düzenlenen bu alçak darbe girişiminde devletinin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğruna tankların altında yatabilecek kadar kendini ortaya koymuş ve Türkiye Cumhuriyeti’nde yeni bir destanın yazılmasını sağlamıştır.

15 Temmuz Türk Milleti’nin canıyla, kanıyla yazdığı bir destandır. Milletin iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağının göstergesidir. Bu vesileyle bu devlet uğruna canını ortaya koymuş Şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.” İfadelerini kullandı.

Suluova Kaymakamlığı ve Suluova Belediyemiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bir program hazırladı.

15 Temmuz 2023 Cumartesi günü;

  • 11.30’da Suluova İlçe Müftülüğü organizesinde ilçe protokolü şehit ve gazi aileleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımı ile Belediye şehitliği ziyaret edilecek.
  • 12:15’de Suluova İlçe Müftülüğü organizesinde İlçemiz Hacı Mustafa Camiinde öğle namazı öncesinde tüm şehitlerimizin ruhuna İlçe Müftülüğünce mevlidi şerif okunacak ardından 251 hatim duası yapılacaktır.
  • 15 Temmuz 2023 Cumartesi günü akşam saat:21.00″da İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binası önünde toplanılacak, tören alanına kadar demokrasi yürüyüşü yapılacaktır.
  • Saat:21.30’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanında resmi kutlama programı İstiklal Marşımızın okunması ile başlayacak devamında Kur”an-ı Kerim tilaveti okunacak, ardından Suluova Belediye Başkanı ile Suluova Kaymakamının konuşması ile devam edecek, 15 Temmuz’u anlatan sinevizyon gösterileri İlçe Müftülüğünce oluşturulan bir ilahi ekibi sunumu, devamın da İlahi dinletisi özel programı ile devam edecek olup dua okunması ile program sona erecektir.