444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BELEDİYE BAŞKANIMIZ FATİH ÜÇOK’UN ZAFER BAYRAMI MESAJI

30 Ağustos 2022
BELEDİYE BAŞKANIMIZ FATİH ÜÇOK’UN ZAFER BAYRAMI MESAJI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, tarihinin hiçbir döneminde esarete boyun eğmemiş aziz milletimizin Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle adını tarihe altın harflerle yazdırdığını ifade etti.

Başkanımız Fatih Üçok mesajının devamında şu görüşlere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde şanlı ordumuzun kazandığı büyük zaferin 100. yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

30 Ağustos 1922 tarihinde gerçekleşen Başkomutanlık Meydan Muharebesi; milletimizin ordusuyla birlikte yazdığı kahramanlık destanıdır. Bu zafer ile milletimiz hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini; millî birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

Ecdadımızın canlarını ortaya koyarak vermiş olduğu bu şanlı mücadele, daha güçlü yarınlarımız için bizlere ilham kaynağı olmaktadır. Bugün bizlere düşen görev ise ecdadımızın büyük fedakârlıklarla kazandığı ve bizlere emanet ettiği vatan toprağını ilelebet korumaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesi ile başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şanlı tarihimizin her döneminde vatan toprağı için canını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor,  gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Suluova’lı hemşehrilerimin ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”