444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BEKİR DEVELİ ‘GENÇLİK BULUŞMASI’

27 Ekim 2017
BEKİR DEVELİ ‘GENÇLİK BULUŞMASI’

TRT kanalında yaptığı programlarla büyük beğeni toplayan ve Medya Etik Konseyi tarafından ‘En İyi Kültür Sanat Ödülü’ne layık görülen Televizyon Programcısı Bekir Develi, Belediyemiz ve Türkiye Gençlik Vakfı ( TÜGVA ) işbirliğinde Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda öğrencilerle buluştu.

Belediyemiz ve Suluova TÜGVA işbirliğinde düzenlenen Bekir Develi “Ünlü Mamüller” söyleşiye Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda gerçekleşti. Söyleşiye Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra İlçe Kaymakamı Vural Karagül, Başkan Yardımcımız İzzet Balcı, Ak Parti İlçe Başkanı Muhammed Biçer,  Protokol Üyeleri, Suluovalı hemşehrilerimiz ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın açılışında konuşan TÜGVA Suluova İlçe Başkanı Tekin Alpaslan, dernek faaliyetleri hakkında bilgi vererek, katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Fatih Üçok’a teşekkür etti.
İnanın kısa sürede Türkiye Gençlik Vakfı şubemizin gayretli çalışmaları bizleri ziyadesiyle memnun ettiğini belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Kurulduğu gün de yanlarında olduk ve her daim destek olacağımızı ifade ettik. Yine bu proje ile Bekir Develi hocamızı siz Suluova’lı kardeşlerimize hitap etmek üzere getirmeyi arzu ettiklerini bizimle paylaştıkların da seve seve destek olacağımızı ifade ettik. Eğitimci bir Belediye Başkanı olarak şunu açık yüreklilikle ifade etmek durumundayım şu kadar asfalt şu kadar kaldırım, Kültür Merkezi Belediye Hizmet Binası, otogar şunu yaptık bunu yaptık demekten gençliğe şunu yaptık demeyi kendime çok daha yakıştığını düşünüyorum.” Dedi.
İnşallah sadece tügva ile değil bu konuda ilçemizde gayret gösteren derneklerle ve cemiyetlerle hemşehri dernekleri ile bu çalışmayı yapmaya hazırız ve Bunu bir kez daha buradan taahhüdümüz olarak ifade etmek isterim diyerek sözlerine devam eden Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Gençliğimizi önemsediğimiz şu örneklerimizle ifade etmemiz mümkün. Suluova Belediyespor Kulübü’nü kurarak 500’e yakın gencimizin spor ile buluşmalarını sağladık. Kültürel faaliyetlerde de emek veren gayret gösteren takımlara okullarımızdaki öğrenci kulüplerimize her daim desteğimiz sonsuz. Kısa süre içerisinde hizmete sunacağımız Belediyemize ait kültür merkezimizde bu ve buna benzer programlar icra etmeye devam edeceğiz ve geleceği emanet edeceğimiz nesli liyakat sahibi olarak yetiştirmek hepimizin boynunun borcu olsun. Bu vesile ile bugün bizlerle beraber olan Bekir Develi Hocamıza ve siz genç kardeşlerimize, öğretmen arkadaşlarımıza katılımları için teşekkür ederek muhabbetleri mi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

1975 yılında Almanya’nın Bielefeld şehrinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Almanya’da, orta ve lise öğrenimini ise Adana’da tamamladı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Almanca Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Birçok amatör tiyatro gruplarıyla sahneye çıkan Bekir Develi, Dramaturg Yrd. Doç. Mete Tuncel’den oyunculuk dersleri aldı. 93-95 yılları arasında Adana’da yayın yapan Özel Fm’de programlar yaptı.Bazı Televizyon programları çeşitli dernekler tarafından ödüle layık görüldü. Yurt içinde ve yurt dışında gösterilerine devam eden Bekir Develi evli ve iki çocuk babasıdır.