444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BAŞKANIMIZIN TBMM’NİN AÇILIŞI VE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MÜNASEBETİYLE MESAJI

23 Nisan 2023
BAŞKANIMIZIN TBMM’NİN AÇILIŞI VE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MÜNASEBETİYLE MESAJI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açılışının 103’üncü yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında şu ifadeleri kullandı; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de TBMM’yi açarak ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek bağımsızlığımızı ve milli iradenin hâkimiyetini dünya ülkelerine duyurmuştur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu kutlu günü dünya çocuklarına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak armağan etmiştir.

Bizler de yerel yöneticiler olarak geleceğimizin teminatı olan, yarınlarımızı inşa edecek çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamak için çalışıyor, şehrimize kalıcı eserler kazandırmaya devam ediyoruz. Ecdadımızın bizlere miras bıraktığı bu cennet vatanda birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum.

TBMM’nin açılışının 103. yılı dolayısıyla Meclisimizin ilk başkanı Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş savaşı kahramanları ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, hayata olan gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Ayrıca dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.” Dedi.