444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BERAT KANDİLİ MESAJI

27 Mart 2021
BERAT KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkanımız, mesajında; Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan Berat Gecesinin tüm İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini diledi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok mesajında Berat’ın kelime anlamı olarak günahlardan arınma anlamlarına geldiği ve bu gecede ibadet ile geçirmenin çok sevabı ve feyzi olduğunu söyledi. Başkanımız mesajının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’ Berat Kandili; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin ve nefret duygularını aşma zamanıdır. Berat gecesi hayat yolculuğumuzun en bereketli duraklarından biridir. Bu gece bizlere varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür imkânı kazandıran bir fırsattır. Ebedi hayatta kurtuluş beratını alabilmek için bu gecenin feyzinden ve bereketinden istifade edelim. Berat Kandilini fırsat bilerek iç dünyamıza doğru bir yolculuk yapalım. Yenilenme ümidiyle hep birlikte tekrar günaha dönmemek üzere tövbe edelim. Bu konuda kendimizi yenilemeli, kendimize, eşimize, çocuklarımıza, komşularımıza, bütün insanlığa ve bütün mahlukata karşı hoşgörülü olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Berat Kandili’nin hemşehrilerimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Bu gece vesilesi ile aramızdaki gönül bağlarının daha da güçlenmesini temenni ediyor, tüm İslam aleminin ve hemşerilerimin Berat Gecesini tebrik ediyorum. Bu gece de yapacağımız duaların kabul olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.