444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BAŞKANIMIZIN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

09 Kasım 2023
BAŞKANIMIZIN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımız, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yılında saygı ve minnetle anıyoruz. Ulu önderimiz Atatürk, ömrünü bu vatana adamış hayatı boyunca milleti için çalışmış çok önemli bir komutan ve devlet adamıdır.

1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı İstiklal Harbimizi, 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak zafere ulaştıran Atatürk; kahraman bir asker, saygın bir lider olarak adını tarihe yazdırmıştır. Gazi Mustafa Kemal’in aziz hatırasına sahip çıkmak; ‘en büyük eserim’ dediği cumhuriyetimizi kendi deyimiyle ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkün olacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada, Türkiye’nin istikrar ve güven içerisinde büyümesi için yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Türk milleti cumhuriyete, bağımsızlığa ve demokrasiye sahip çıkmaktan asla vazgeçmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 85. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.” ifadelerini kullandı.