444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BAŞKANIMIZIN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI MESAJI

30 Nisan 2023
BAŞKANIMIZIN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI MESAJI

Belediye Başkanımız Fatih Üçok 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısı ile mesaj yayınladı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün özel bir gün olduğunu belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok, 1 Mayıs’ın alın terinin gerçek sahiplerinin günü olduğunu belirtti.

Başkanımız mesajının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Emek, şüphesiz insanı yücelten saygın bir değerdir. Toplumlar bilinçli ve örgütlü emek gücüyle yükselir ve yücelirler. Emek, bilgi ve beceriyle, zekâ ve tecrübeyle donanıp zenginleştikçe aileden topluma, toplumdan insanlığa doğru genişleyen daha büyük ve güçlü bir etki meydana getirir. Unutulmamalıdır ki; En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. Peygamber efendimizin (sav) “İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz” sözünü her zaman kendimize rehber ediniyoruz.

Belediye olarak çalışma arkadaşlarımızın daha iyi yaşam koşullarına ulaşmaları için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Suluova Belediyesi olarak çalışan işçilerimizi büyük bir ailenin üyeleri gibi görüyoruz. Onların özlük haklarını iyileştirecek çalışmalar yapıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle ekmeğini alın teri ve emeğiyle çalışarak, zor şartlar altında kazanan tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyor, barış ve huzur içinde geçmesini temenni ediyorum.” Dedi.