444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BAŞKANIMIZ “İSTİKLAL MARŞI, KURTULUŞ SAVAŞI’NDA MİLLETİMİZİ TEK YUMRUK HALİNE GETİRMİŞTİR”

10 Mart 2017
BAŞKANIMIZ “İSTİKLAL MARŞI, KURTULUŞ SAVAŞI’NDA MİLLETİMİZİ TEK YUMRUK HALİNE GETİRMİŞTİR”

Belediye Başkanımız Fatih ÜÇOK, İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkanımız mesajında; “İstiklal Marşımız, tarihe altın harflerle yazılan İstiklal harbimiz ve milli mücadelemiz sonrasında kazanılan egemenliğimizi, büyük bir coşkuyla seslendiren, her okunduğunda o ruhu en güzel şekilde anlatan ve yaşatan, her mısrası çok değerli bir eserdir. İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif ERSOY, o dönemde milletimizin çektiği acıları, sıkıntıları bizzat yaşamış, kalbinden geçenleri bütün dünyaya haykırarak, istiklal aşkıyla yanıp tutuşan gönüllere tercüman olmuştur. Vatanına, bayrağına, bağımsızlığına aşkla bağlı olan Akif’in yazdığı bu destan, Kurtuluş Savaşı’nda istiklal ateşini alevlendirmiş, mücadele azmini güçlendirmiş, milletimizi tek yürek, tek yumruk haline getiren manevi bir güce dönüştürmüştür.

Bir milletin duygularına tercüman olan, milletimizin hürriyet ve İstiklal fikrinin eşsiz abidesi olan İstiklal Marşımızın kabulünün 96. yıl dönümünde, Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Marşı’mızın yazarı vatan şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u ve Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.