444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BAŞKANIMIZ FATİH ÜÇOK “ŞEHRİMİZDE YENİ BİR CADDE İLE TİCARİ VE YAŞAM ALANI AÇIYORUZ”

BAŞKANIMIZ FATİH ÜÇOK “ŞEHRİMİZDE YENİ BİR CADDE İLE TİCARİ VE YAŞAM ALANI AÇIYORUZ”

Millet Bahçesinde çalışmalar sürüyor, yeni yol ve ticari alanlar için ilk kepçe vuruldu.

Suluova Belediyesi Adnan Menderes Millet Bahçesinde 2. etap yeni yol açma, ticari alanlar ve yeşil alanlar için ilk kepçe vuruldu.

Suluova Belediye Başkanımız Fatih Üçok, Atatürk Bulvarı ile Adnan Menderes Millet Bahçesi ve Bilgi Evi arasındaki bağlantıyı sağlaması amacıyla yeni açılan Millet Caddesi devam eden yol yapım, ticari alanlar ve yeni yaşam alanları çalışmalarını yerinde inceledi.

Suluova’da yeni bir ticari ve yaşam alanı oluşturacaklarını belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok, yeni açılan Millet Caddesi yapılırken yoldan 10 metre yüksek olan bu alanda 2.500 kamyon toprak alındığını, yeni açılmakta olan Millet Caddesi çalışmaları kapsamında Suluova’nın şehir merkezi girişinde bulunan ve yaklaşık 60 yıllık bir duvarı kaldırdıklarını ve bu alanda cadde, ticari alan, yürüyüş ve bisiklet yolu ile yeşil alan yapacaklarını kaydetti.

Suluova’nın kent kimliğine zenginlik katıp çehresini değiştirecek bir çalışmaya daha imza atmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Belediye Başkanımız Fatih Üçok, açıklamalarına şöyle devam etti;

“İlçemizde şeker fabrikasını çevrelemiş yüksek duvarlar vardı. Yeni açmış olduğumuz millet caddemiz ile birlikte şehir merkezi girişindeki 60 yıllık duvarı bugün kaldırdık.Bu çalışmamız ile ortaya çıkan yeşil alanı Amasya’mızda tek olan Adnan Menderes Millet Bahçemize bağlamış olacağız. Şeker Fabrikamız ile birlikte yürüttüğümüz imar çalışması neticesinde belirli alanların şehre kazandırılması çalışması vardı. Şehrimizin merkezi içerisinde yer alan buradaki güzergah eski emniyet binası alanına kadar imar anlamında yeniden değişti ve şekillendi. Daha önce şehir merkezinde 25 bin metrekarelik bir alanda şehir meydanı ve cami düzenlemesi yapmıştık. Şimdide o bölgeden şehrimizin doğusuna doğru yeni açmakta olduğumuz yürüyüş yolları ve yeşil alana ulaşan bağlantı yollarını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Bu yaptığımız çalışmalar aslında şehrimizin kent kimliğine zenginlik katacak ve yeşil alanlarla birlikte insanların gezip dolaşabilecekleri bisiklet ve yürüyüş yollarının da önünü açmış olacağız. Tüm hemşerilerimize hayırlı olsun, Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.