444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

BAŞKANIMIZ FATİH ÜÇOK ‘’ 19 MAYIS 1919 TARİHİMİZ İÇİN BİR MİLATTIR’’

18 Mayıs 2021
BAŞKANIMIZ FATİH ÜÇOK ‘’ 19 MAYIS 1919 TARİHİMİZ İÇİN BİR MİLATTIR’’

Belediye Başkanımız Fatih Üçok 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

19 Mayıs 1919 Cumhuriyet tarihi için bir milat olduğunu dile getiren Başkanımız Fatih Üçok Mesajının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’ da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutlarımızı canlandıran, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adımdır. Kahraman ecdadımız İstiklal mücadelemizin fiilen başlatıldığı o tarihte yeni bir devletin kuruluş yolunda ilk adımı atmak amacıyla yola çıkarken, milletin bağımsızlık inancından, vatan sevgisinden güç almıştır.

Bütün bir millet olarak 102 yıl önce tüm dünyaya ispat ettiğimiz hür ve müstakil yaşama kararlılığını bugün büyük bir coşku ile kutluyoruz.

Aziz Milletimizin tarihinin en karanlık ve en zor dönemlerinde tüm unsurlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek ortaya çıkarttığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti eşsiz bir eserdir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençliğe armağan edilen değerli emanettir. Bu emaneti, yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençliğimiz başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur.

Bizlerde şehirlerimizi ve devletimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin kendilerini her alanda en iyi şekilde geliştirmesi adına gereken mekanları ve imkanları inşa etmeye devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve değerli Suluova’lı hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum.