444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ATIKLAR GERİ KAZANDIRILACAK

11 Aralık 2020
ATIKLAR GERİ KAZANDIRILACAK

İlçemizde toplanan atıklar geri dönüştürerek, gelecek nesillere daha temiz bir Suluova bırakmak için önemli adımlar atan Belediyemiz Sıfır Atık Projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 120 adet / 770 litre çöp konteyneri ve 5 adet mobil atık ünitesini ilçemize kazandırdı. 

Belediyemiz, israfın önlenmesi, doğal kaynakların korunması, atığın azaltılması ve dönüştürülmesini kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde 2017’de başlatılan Sıfır Atık Projesi’ni ilçemiz genelinde hayata geçirmek için örnek çalışmalara imza attı.

Sıfır Atık ve geri dönüşümle birlikte milli servete katkı sağlanmayı amaçladıklarını belirten Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “ İsrafın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve ekonomiye kazanımının sağlanmasını hedefliyoruz.” Dedi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok açıklamalarının devamında ise; “ Sıfır atık projesi kapsamında Çevre ve şehircilik bakanlığımızdan çevre kirliliğinin giderilmesi, kaynakların etkin kullanılması, kaynakların ayrıştırılması ve doğal kaynakların daha verimli kullanılması ve atıkların geri kazandırılması amacıyla 250.000.00 TL değerinde 120 adet / 770 litre çöp konteyneri 5 adet 5’li mobil atık ilçemize kazandırdık. Hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Desteklerinden dolayı Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.