444 76 79
tr
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

‘AŞURE’ BİR OLMANIN SEMBOLÜ

25 Eylül 2018
‘AŞURE’ BİR OLMANIN SEMBOLÜ

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, geleneksel hale getirdiğimiz birlik, beraberlik ve sevginin sembolü olan Aşure etkinliğimizde Salı Pazarındaki hemşehrilerimizle ile bir araya gelerek aşure dağıttı.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok, geleneksel hale getirdiğimiz birlik, beraberlik ve sevginin sembolü olan Aşure etkinliğimizde Salı Pazarındaki hemşehrilerimizle ile bir araya gelerek aşure dağıttı. Aşure ikramı etkinliğimize Belediye Başkanımız Fatih Üçok’un yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanımız Muhammed Biçer, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz, İlçe Protokolümüz, STK temsilcileri ve çok sayıda hemşehrilerimiz katıldı.

Cenabı Allah Muharrem oruçlarınızı ve hayır ve hasenatlarınızı kabul etsin diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok; “Bir geleneği yaşatmak için her yıl olduğu gibi bugünde aşure ikramını gerçekleştiriyoruz. Muharrem ayının 10. Gününde İslam dünyasını hüzne boğan Kerbela olayı gerçekleşmiştir. Bu hadiseden sonra İslam dünyasında acı, kan ve gözyaşı hiç eksik olmadı ve halen de devam ediyor. O günü taze tutmak bu açılar bir kez daha yaşanmasın diye o günden bu günlere bir aşure geleneği devam ediyor. ” Dedi.

Belediye Başkanımız Fatih Üçok aşure etkinliği sonrasında Salı Pazarındaki esnaflarımıza ve hemşehrilerimize ziyarette bulunarak muharrem aylarını tebrik ettik.